UWAGA!

Cztery złote i można popatrzeć na Elbląg z góry

 Elbląg, Cztery złote i można popatrzeć na Elbląg z góry
fot. Anna Dembińska

Od dziś (29 lipca) można już pokonać 366 schodów i popatrzeć na Elbląg oraz okolice z punktu widokowego zlokalizowanego na 67. metrze wieży katedry pw. św. Mikołaja.Zobacz zdjęcia. W tym roku za tę przyjemność trzeba będzie zapłacić 4 złote (dorośli). Dzieci zapłacą połowę mniej.

Od tego roku opiekę na wieżą katedralną przejmie elbląskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Porozumienie zostało podpisane do 15 października.

- Opłaty przyjęliśmy po to, żeby zrównoważyć wszystkie koszty bycia operatorem wieży. Wynoszą one 4 złote dla osób dorosłych, bilet ulgowy kosztuje 2 złote – wyjaśnił Lech Trawicki, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu

Kasa została zlokalizowana na drugim poziomie (do tego miejsca wstęp jest bezpłatny). Wprowadzenie opłat stało się możliwe, gdyż minął termin obowiązywania projektu unijnego, którego jednym z warunków było bezpłatne udostępnienie wieży dla zwiedzających.

- Po zakończeniu remontu, w 2015 r., zakładaliśmy, że wieżę będzie odwiedzało 5 tysięcy osób rocznie. Życie dość szybko zweryfikowało te liczby i tę ilość możemy śmiało pomnożyć przez pięć – mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga na konferencji prasowej poświęconej udostępnieniu wieży dla turystów.

Godziny udostępniania wieży dla turystów i mieszkańców się nie zmieniły: wtorek-piątek od 10 do 17, sobota od 10 do 14, niedziela od 14 do 17. W poniedziałki wieża będzie nieczynna. Ze względu na pandemię koronawirusa powyżej drugiego poziomu może jednocześnie przebywać 10 osób jednocześnie.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Minął okres karencji za dotacje i ciach płatne, tak jak i marina Nadbrzeże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  15
  Tomasz85(2020-07-29)
 • Zupełnie jakby czekali, co do minuty aż minie termin, żeby tylko nałożyć opłaty. Chyba mieli 5 lat nerwówki :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  20
  Anty(2020-07-29)
 • Cztery złote to koszt gałki lodów na starówce. Myślę, że warto zainwestować, bo i widoki ładne i trochę kalorii się spali.
 • @Wiem co mowie - Racja niech żałują Ci co nie byli, albo niech idą. Mi chodzi o fakt, że w innych miastach atrakcje dla mieszkańców są darmowe np. molo w Sopocie, a zarabia się na turystyce. Ale u nas wszystko na opak. Taki Pasłęk ma kąpielisko miejskie, ma plac zabaw sama mieścina jako tako zadbana, a u nas?? Wszystko przeciw mieszkańcom np. ?? Mieszkańcy chcą korzystać z mostu Niskiego no to ciach zamykamy dla ruchu, basen przy Spacerowej szkoda strzępić języka i wiele innych "inwestycji" w mieście.
 • Świeżuchny już w 2015 roku zakładał liczbę odwiedzających, ot jak władzuchna sprzyja
 • Dopóki w mieście będą sądzić mochery to za wszystko będziemy płacić na nic kasy niema a na imprezę pana Antoniego i jego tańce zawsze kasa była i będzie w tym mieście potrzeba świeżej krwi młodych ludzi którzy rusza to miasto
 • Molo w Sopocie jest darmowe? Od kiedy?
 • @nienarzekacz - Mieszkańcy Sopotu i rezydenci przystani jachtowej wchodzą na obiekt za darmo za okazaniem Karty Sopockiej/Rezydenta i dowodu tożsamości.
 • @ramzes - ale przyjezdni płacą, każdy z elblążan już miał czas kilkuletni aby się zapoznać z widokiem miasta za darmo, jak kogoś nie stać, to niech nie włazi a turysta w Elblągu czy w Sopocie zapłaci (piwo kosztuje niemal tyle samo a w knajpie nawet pół piwa nie kupisz za 4 pln), śmiechu warte by narzekać na takie grosze, ruszcie tyłki i pojechali w Polsce to zobaczycie jak wszędzie wszystko darmo dają
 • @Miastowy - Darmochy chcesz? 4zl to nie majątek. Jak cię nie stać to nie wchodzi. W Gnieźnie wejście na wieżę kosztuje 13 zł.
 • @nienarzekacz - Tu się z Tobą zgodzę. 4 złote to żadne pieniądze. Za głupiego gofra trzeba zapłacić kilkanaście złotych.
 • Kasa z tacy nie wystarcza więc trzeba zapłacić proste ksiądz też człowiek i na gofra musi uzbierać
Reklama