UWAGA!

Czytelnik: Na Legionów jest niebezpiecznie

 Elbląg, Czytelnik: Na Legionów jest niebezpiecznie
fot. nadesłana

- Od lat apelujemy o wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń typu ustawienie znaku T-27, namalowanie na jezdni czerwonych pasów ostrzegawczych czy ustawienie barierek ograniczających nagłe wejście na pasy, ograniczenie prędkości do 30 km/h na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda z ulicą Niepodległości... - napisał do nas Czytelnik. To jego reakcja na sprawę piątkowego potrącenia 11-latki na ul. Legionów przez jednego z kierowców.

„Dziś (10 maja) w godzinach porannych na przejściu dla pieszych na ul. Legionów 18-letni kierowca suzuki SX4 potrącił poruszającą się na hulajnodze 11-latkę. Dziewczynkę przewieziono na badania do szpitala” - informowaliśmy dziś na naszych łamach.

W tej sprawie napisał do nas pan Konrad, nasz czytelnik: „Jako mieszkańcy tego osiedla od lat apelujemy do władz miasta o wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na tym przejściu dla pieszych oraz jego wyeksponowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Ulica Legionów jest ulicą prostą i długą, która często staje się miejscem nadmiernie szybkiej jazdy czy nocnych wyścigów. Przejściem tym codziennie dziesiątki dzieci udają się do Szkoły Podstawowej nr 15 czy do pobliskich dwóch przedszkoli. Od lat apelujemy o wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń typu ustawienie znaku T-27, namalowanie na jezdni czerwonych pasów ostrzegawczych czy ustawienie barierek ograniczających nagłe wejście na pasy, ograniczenie prędkości do 30 km/h na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda z ulicą Niepodległości... Pomysłów, w tym nisko kosztowych było wiele, ale niestety zabrakło dobrej woli ze strony władz.” - to fragment jego listu do redakcji.

12 kwietnia pan Konrad napisał do Urzędu Miasta maila, w którym zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych na ul. Legionów zlokalizowanego przy budynku Legionów 47a.

„Obserwacje Departamentu Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu w zakresie poprawy widoczności omawianego przejścia dla pieszych po ustawieniu znaków D-6 „przejście dla pieszych” z tłem fluorescencyjnym potwierdziły podobnie jak obserwacje KMP {Komendy Miejskiej Policji – przyp. SM], że nie ujawniono wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, jak również nie zgłoszono i nie odnotowano zdarzeń z udziałem pieszych. Ocena skuteczności powyższego rozwiązania pokazuje prawidłowość wprowadzonych zmian” - czytamy w odpowiedzi podpisanej przez Janusza Nowaka, ówczesnego wiceprezydenta Elbląga.

„Liczymy, że nowe władze wykażą się większą empatią i rozsądkiem w stosunku do mieszkańców miasta ich rodzin a zwłaszcza dzieci. Już nie liczymy, ale oczekujemy podjęcia stosownych zmian w tym miejscu i wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na wskazanym przejściu dla pieszych.” - pisze pan Konrad w mailu do naszej redakcji.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prawda jest taka że winne są nowe przepisy ustalone przez ludzi którzy poruszają się rządowymi limuzynami i mają gdzieś wiedzę o ruchu drogowym. Pisowcy którzy wprowadzili te przepisy myślą że pojazd zatrzyma się z dozwolonych 50 kmh do zera w ciągu jednego metra, nie to co pieszy który do zatrzymania potrzebuje kilkanaście metrów. Dlatego pieszy ma pierwszeństwo, pisowskie myślenie i oto są efekty.
 • Wszystko do czasu jak coś się stanie.... Wtedy jest płacz i lament, najlepiej powiedzieć że nie odnotowano wykroczeń i zdarzeń drogowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  Zlylegion(2024-05-10)
 • Prawda jest tez taka ze winni sa chamscy kierowcy.
 • Prawda też jest taka, że osoby poruszające się np. rowerem czy hulajnoga wprost wjeżdżają bezpośrednio z chodnika na pasy a powinni zatrzymać się na chwile i przejść pasy na pieszo, czasem wprost pod jadące auto.
 • przepisy są dobre, tylko jak zawsze czynnik ludzki zawodzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  16
  obserwator77(2024-05-10)
 • Prezes Kaczyński nie ma prawka :)
 • Od czasu wyprowadzki jednego Jose G. i tak jest bezpieczniej. Legionów forever forever
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Legionów Forever Forever(2024-05-10)
 • Czy ktoś przypadkiem ulic nie pomylił?
 • Dokładnie. Przepis może i ma sens, ale tylko wtedy GDY pieszy dochodzi do krawędzi jezdni, zatrzymuje się i wtedy nabywa prawo pierwszeństwa (oczywiście po upewnieniu się, że nic mu nie zagraża). Czyli dochodzi do przejścia, staje i wtedy pojazdy powinny się zatrzymać. A nie tak jak teraz, że ten który panicznie boi się mandatu, to zatrzymuje się jak tylko zobaczy pieszego w ruchu 30 metrów od przejścia, albo pieszy, który idzie i wogóle nie patrzy tylko włazi na drogę. To z kolei powoduje niepotrzebne zwalnianie i potencjalnie korki.
 • Należy wspomnieć o zombie z telefonami komórkowymi w dłoniach, oraz dziadkach, którzy myślą, że jak mają pierwszeństwo na pasach, to są twardsi od samochodowych zderzaków.
 • I zaraz zrobią jakiś próg czy inne g. Ludzie, życie jest niebezpieczne. W celi jest bezpiecznie! Ogarnijcie się! Nie można debila powstrzymać przed wbiegnięciem pod samochód! Można próbować, ale to tylko utrudni życie normalnym. "barierki utrudniające wtargnięcie" - ja pier.. e.... może wykopcie rów po obu stronach jak na łosie? Zanim się wdrapie z dołu rowu to się kierowca zorientuje, że debil w pobliżu się czai.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  Magnat Biznesu(2024-05-10)
 • Kraj melepetów. Same bezpieczniaki. A może tak po prostu nie wbiegajcie jak sarny na drogę? Za dużo wymagam?
Reklama