UWAGA!

Dla hospicjum na Jasną Górę

 Elbląg, Dla hospicjum na Jasną Górę
fot. nadesłana

Jacek Lemierski w piątek (28 maja) wyjedzie z Elbląga do Jasnej Góry na rowerze. - Chciałbym uzbierać pieniądze na zakup wyposażenia dla nowego oddziału dziennego w elbląskim hospicjum - mówi rowerzysta dla kanału YT Częstochowa Info - Video.

Niedawno informowaliśmy o charytatywnym przejeździe rowerem Łukasza Tazuszela, który rowerem pokonał trasę Elbląg - Zakopane. Kolarz z Zatorza szybko znalazł naśladowcę. W piątek z elbląskiego hospicjum na Jasną Górę rowerem wyjedzie Jacek Lemierski dla kanału YT Częstochowa Info - Video. - Chciałbym uzbierać pieniądze na zakup wyposażenia dla nowego oddziału dziennego w elbląskim hospicjum.

Kolarz rozpocznie swój przejazd w piątek (28 maja) o godzinie 9. - Będę jechał non stop, tylko z prezerwami na posiłek. Szacuję, że w 24 godziny przejadę tę trasę - mówi Jacek Lemierski.

Skąd pomysł na taką inicjatywę? - Moi rodzice, szczególnie moja mama dużo pomaga osobom potrzebującym, biednym, z niepełnosprawnościami. Stwierdziłem, że pójdę w mamy ślady - wyjaśnia kolarz.

Elbląskie hospicjum można wesprzeć wpłacając pieniądze na zbiórkę na jednym z portali crowdfundingowych. „Kilka słów o naszym Domu hospicyjnym. W 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zakładającego remont, modernizację i rozbudowę naszego domu hospicyjnego. Cóż, przyszło nam kontynuować ww. prace w szczególnych okolicznościach roku 2020 i 2021, kiedy to w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nasze stałe wydatki znacznie wzrosły, a wpływy do naszego budżetu bardzo zmalały, gdyż akcje charytatywne, które miały przynieść spory zastrzyk finansowy dla naszego Hospicjum, musieliśmy odwołać. Dlatego prosimy dziś, abyście byli z nami! Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji, w takim okrojonym wymiarze.“ - możemy przeczytać na stronie zbiórki.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się tradycyjne „Pola nadziei“, podczas których elbląskie hospicjum prowadziło zbiórkę pieniędzy.

Link do zbiórki jest tutaj.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama