UWAGA!

Długodystansowiec? (opinia nadesłana)

 
Elbląg, Urzędnicy zapewniają, że góra gruzu ma zniknąć z Modrzewiny do końca czerwca
Urzędnicy zapewniają, że góra gruzu ma zniknąć z Modrzewiny do końca czerwca (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Ostatnie działania prezydenta Wilka wzbudzają u jednych sprzeciw, u innych aprobatę. Obie te grupy są sobie równe, więc przyszła prezydentura wciąż wisi na włosku. Wygranie wyborów minimalną większością głosów musi zmuszać do aktywnego zabiegania o wyborcę. Dobrze przyjrzeć się, jak to robi nasz Pan Prezydent.

Kilka ładnych miesięcy temu radny Ryszard Klim zwracał uwagę na kwestię składowania gruzu z budowanego centrum Ogrody i ostrzegał o tym, że może się to stać problematyczne. Gdyby wtedy Ryszarda Klima posłuchano, dziś nie byłoby problemu, a tak mamy gruzowisko na Modrzewinie, tj. tam, gdzie władze Elbląga zachęcają do inwestowania. Oczywiście zabieganie o budowanie nowych zakładów to wizja długoterminowa, tymczasem wybory już za pasem.
       Nie wiadomo, jaki był plan naszego włodarza, ale przyspieszenie budowy centrum handlowego leży w jego interesie politycznym. Otwarcie centrum przed wyborami będzie okraszone kolejnymi głosami wyborców. Problem leżał w tym, że oryginalny harmonogram zakładał otwarcie nowego centrum handlowego Ogrody już po wyborach. Tymczasem ktoś wpadł na pomysł, jak otworzyć centrum szybciej, mniejszym kosztem… Kto zyska? Firma budująca ten obiekt i polityczne ten, kto będzie przecinał wstęgę. Kto stracił? Miasto – należące do wszystkich (w praktyce do nikogo).
       Wywożenie ziemi i gruzu z takiej budowy jest zawsze sporym problemem. Budujący musi wynająć ciężarówki, które muszą kilka kilometrów wozić ziemię. Zajmuje to oczywiście czas. Pomysł, aby składować tę ziemię bliżej, znacznie obniżał koszty transportu i co ważniejsze przyspieszył prace, gdyż ciężarówki miały bliżej, wiec mogły w tym samym czasie wykonać więcej kursów. Dziś okazuje się, że firma, która miała uprzątnąć ten gruz i ziemię, jest na skraju bankructwa lub już upadła. Innymi słowy miasto zostało z gruzem jak z przysłowiową ręką w nocniku. Czego się nie robi dla kilku zdjęć wykonanych przy przecinaniu wstęgi? Co gorsza, już dawno zwracał uwagę na to Ryszard Klim i nikt z miasta nie zareagował.
      
       Spotkania i wycieczka do Rosji
       Dużo lepiej pod względem wizerunku wypadają tzw. spotkania z mieszkańcami. Bez względu na ilość osób jakie chodzą na te spotkania do wyborców biegnie sygnał o tym, że Pan Prezydent troszczy się o ich los i interesuje się ich sprawami. Inna sprawa, że realnych działań takie spotkania nie generują. Ot kilku mieszkańców sobie popsioczy i w zasadzie wszystko.
       Ukłonem w stronę wyborców lewicowych była wycieczka do Rosji. Kontakty z Rosjanami są kreowane przez pana Szmurłę od lat lewą nogą i co gorsza tą, która mu się powinęła. Wyjazd do Petersburga należy pochwalić, bo uwielbiam to miasto i jest tam dużo do zwiedzania. Ale czy możemy sobą zainteresować tam kogokolwiek, jest wysoce wątpliwe. Elbląg ma wielkość jednej z mniejszych dzielnic „Pitera” – drugiego najbogatszego miasta Rosji, do tego oddalonego od nas o jakieś 1100 km. Skoro nie wychodzi nam współpraca z miastem odległym o 100 km, to jak ma wyglądać współpraca z molochem leżącym 10 razy dalej? W sumie lepiej, że Pan Prezydent Wilk poleciał do Petersburga niż miałby lecieć do jakiegoś Dubaju… Efekt będzie ten sam, tj. żaden, ale wydana kasa mniejsza.
       Piszę o Rosji, bo ostatnio przeczytałem informację, że mniej Rosjan do nas przyjeżdża na zakupy, choć ich liczba na granicy w zasadzie się nie zmieniła. Odpowiedzi można szukać na kaliningradzkich portalach, gdzie Elbląg ma bardzo złą opinię, nawet w porównaniu do Pieniężna, gdzie była afera z pomnikiem gen. Czerniachowskiego. Poprawa naszego wizerunku za granicą powinna być priorytetem, ale jak znam osoby za to odpowiedzialne, pewnie jeszcze bardziej pogorszyły sprawę.
      
       Liczą się realne działania
       Dziś już pomału widać, jak będą wyglądały wybory na prezydenta. Realnie patrząc, nie widać dziś sensownego kontrkandydata. To źle, bo wygląda na to, że będziemy świadkami powtórki z czasów prezydentury pana Nowaczyka, z tym że trochę lepiej sprzedawalną medialnie. Jedyne, co mogłoby pogrzebać (dosłownie) lub trochę przysypać szanse wyborcze pana Wilka, to właśnie ta góra ziemi z Modrzewiny… Oczywiście pod warunkiem, że udowodniłoby się, że miasto nie sprawdziło dostatecznie firmy, z którą podpisało umowę. Ale to już zajęcie dla naszych mediów. To także sprawdzian dla nich, jak są sprawne. My wyborcy tymczasem powinniśmy patrzeć na to, co się dzieje nie przez monitory naszych komputerów. Z próżnego gadania nic nie wynika. Liczą się realne działania i to na nie zwracajmy uwagę.
      
dr Michał Glock
      
śródtytuły pochodzą od redakcji
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja wiem czy wisi na włosku ? Sprawa była postawiona jasno, bedzie Straż Miejska, to nie bedzie Wilka jako prezydenta, jezeli rozwiąże Straż Miejska, to zostanie na nastepne kilka lat. Wybór nalezy tylko do niego, jezeli nie potrafi podołac temu to nie bedzie trudno, niektórych rzeczy widac on nie przeskoczy. Podziękujemy mu na wspólprase i wybierzemy kogos innego
 • No cóż dr Moichał Glock nie pierwszy i nie ostatni raz udowodnił, że nie bardzo rozumie o co chodzi i przedstawia sprawę ze swojego punktu widzenia nie znając nawet zarysów sedna sprawy. Cała nadzieja że w końcu wstąpi do SLD i wraz z Ryśkiem wspólnie będą działać dla dobra-no właśnie czyjego? Interesuje mnie co po za pisaniem umie robić dr Glock? Żeby tylko Elbląg miał takie problemy jak ta " górka" ziemi to nawet bym się uśmiał z tego tekstu. Problem jednak jest wielki i dotyczy on wyborców między innymi takich jak dr Michał. .. .. Co do prezydentury Wilka będzie ona najkrótsza w historii i skończy się 16 listopada 2014 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  urnochód(2014-06-10)
 • Choć prezydent Wilk jest mi całkowicie obojętny i nie liczę, że w miejscowej menażerii w perspektywie najbliższej dekady pojawi się jakiś fachowiec lub człowiek rozsądku nadający się na wodza samorządowego z należytym przygotowaniem i umiejętnościami - chciałbym sie zapytać twórców tego wpisu powyżej o ich miłość nieodwzajemnioną i platoniczna nacji wschodniej przez 60 lat hołubioną i czyżby nietrafioną. Bo jak widać nie ma bardziej odpowiedzialnej, prawdomównej i bezkompromisowej postaci jak przysłowiowy i statystyczny Rosjanin tak przyjazny i otwarty na nasze ceny i towary osobnik - uraaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  AMalejużniekoniecznie(2014-06-10)
 • Czy Szanowny Redaktor Naczelny oraz Wielce Szanowny Wydawca wraz z Wykształconym dr Michałem może nam powiedzieć o czym jest ten tekst i o co w nim chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  do.kitu.z.taka.debata(2014-06-10)
 • robienie w bambus ludzi. .. .no finał!
 • MariuszLewandowski-Fc Kiedy Glocka Portel puszcza czytelników w kanał wpuszcza. Te układy PO-lityczne są czasami wprost komiczne. Głosów dostał dwa tuziny ale mądry jak stróżyny. Strugać głupka z czytelnika to sport w sam raz dla, ,, ,cynika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  MariuszLewandowski-Fc(2014-06-10)
 • o jejku, jejku! Jak to portel dba o dr Glocka, nie wpuszcza krytyki!
 • panie doktorku przecież to Nowaczyk rzadził jak podpisywano umowę, kłamie pan jak klasyczny soviet z niedziwedziowa, ma pan ludzi za głupców?
 • firma jest na skraju bankructwa, przecież to jawny przekręt, firma krzak która skasowała kasę za wywóz ziemi teraz przestanie istnieć bo zapewne to Sp. z o. o. z kapitałem 5000 PLN a problem zostanie miastu, gdzie prokuratura ponoć jedna z lepszych w kraju, czy to jest normalny kraj, zmusić inwestora do wywiezienia ziemi na swój koszt w końcu to jego inwestycja a kto dał zgodę na składowanie ziemi w tym miejscu, gdzie WIOŚ, gdzie nadzór budowlany, gdzie organy miasta, to jest kpina i przekręt w świetle kamer.
 • Jak to o co? Chodzi o to, żeby dowalic, dowalic, dowalić! A, że styl byle jaki? " Panom glockom" wydaje się, że mają z debilami do czynienia, . A tu taka niespodzianka, odzywają się ludzie myślący! Tak trzymać Polacy!
Reklama