UWAGA!

Do stoczni z przewodnikiem PTTK

 Elbląg, Do stoczni z przewodnikiem PTTK

W ramach corocznych spacerów „Z przewodnikiem PTTK”, zapraszamy na XI edycję tego popularnego cyklu, prowadzonego przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspierania różnorodnych form turystyki aktywnej”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg.
       Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu i nie tylko. Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek.
       W tegorocznej edycji do prowadzenia spacerów dołączyli nowi przewodnicy turystyczni, którzy w tym roku zdali egzamin na licencjonowanego przewodnika turystycznego po województwie warmińsko – mazurskim. Wspiera nas także archeolog elbląski.
       Elbląska stocznia Ferdynanda Schichaua po dzisiejszy dzień wzbudza emocje, w Elblągu budowano statki, to w Elblągu zwodowano pierwszy okręt wojenny z przeznaczeniem dla polskiej floty. Zwodowano go 449 lat temu - 14 czerwca 1572 za czasów Zygmunta II Augusta. Stoczniowe historie oraz ciekawostki związane z pobliską okolicą, przybliży nam najbliższy sobotni spacer.

 

Zapraszamy na drugie spotkanie 10 lipca, które poprowadzi przewodnik PTTK - Karol Wyszyński. Temat: „elbląskie stocznie … i nie tylko”. Spotkanie: przy Bramie Targowej o godzinie 10.

Leszek Marcinkowski, PTTK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama