UWAGA!

„Dziura na dziurze, a urzędnicy mają to gdzieś”

 Elbląg, Ulica Szczecińska,
Ulica Szczecińska, fot. Mikołaj Sobczak

- Urzędnicy ignorują nasze prośby i petycje w sprawie remontu ulicy Szczecińskiej. Dziura na dziurze, a oni mają to gdzieś. Nie ma tutaj nawet chodników, a przecież blisko jest szkoła i ruch jest duży - mówią mieszkańcy domów położonych przy tej ulicy i proszą nas o interwencję.

W sprawie remontu nawierzchni ulicy Szczecińskiej mieszkańcy wysłali do Urzędu Miejskiego w Elblągu kilka pism.

- Ostatnie było wysyłane we wrześniu ubiegłego roku. Nasze prośby i pytania pozostawiono bez odpowiedzi. Ulica Szczecińska ma nawierzchnię położną przed II wojną. Po prostu dziura na dziurze, nie rozumiemy dlaczego mimo naszych wielu próśb, pism wysyłanych nie została ona wyremontowana. Tutaj auta jeżdżą bardzo szybko, blisko jest szkoła, więc jest duży ruch, a nawet nie ma chodników - mówią mieszkańcy domów położony przy ul. Szczecińskiej.

Urzędnicy Departamentu Zarządu Dróg przyznają, że ulica ta „wymaga wykonania dokumentacji projektowej, a potem kompleksowej przebudowy”, jednak w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy. - Powyższe zadanie jest na liście potrzeb zgłoszonych przez Departament Zarządu Dróg i było rozważane do ujęcia w ramach zadań inwestycyjnych na etapie prac nad budżetem 2022 roku. Niestety, nie było możliwości finansowych ujęcia zadania w budżecie - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

  Elbląg, Ulica Szczecińska,
Ulica Szczecińska, fot. Mikołaj Sobczak

Rzeczniczka wyjaśnia również, że w pierwszej kolejności do realizacji wybrano zadania, na które pozyskano lub było możliwe pozyskanie środków zewnętrznych, a także zadania kontynuowane bądź zaplanowane wcześniej inwestycje strategiczne. - Aktualna sytuacja gospodarcza w całym kraju przekłada się nie tylko na znaczący wzrost kosztów realizacji zadań inwestycyjnych, ale także bieżących kosztów utrzymania istniejącej infrastruktury. Niejednokrotnie wpływa to na konieczność odstąpienia i przesunięcia w czasie części zadań zaplanowanych w budżecie na rok 2022 r. Przygotowanie zadań inwestycyjnych i realizacja prac budowlanych na ulicach przewidzianych do kompleksowej przebudowy, a które nie zostały ujęte w budżecie 2022 r., będzie mogło zostać wprowadzane do budżetu etapowo, po zakończeniu wszystkich priorytetowych, aktualnie realizowanych zadań. Będzie to też możliwe w przypadku ubiegania się i pozyskania środków zewnętrznych z programów krajowych lub z funduszy unijnych - informuje Joanna Urbaniak.

Urzędnicy Departamentu Zarządu Dróg dodają także, że jeśli będzie możliwość, to przy pracach nad budżetem roku 2023 rozważą zabezpieczenie środków na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na ulicy Szczecińskiej jako zadanie kilkuletnie.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • urzędnicy to darmozjady, im tylko we łbach dopchać się do koryta i wtedy mieszkańców mają gdzieś.
 • Przynajmniej w jednym się zgadzam z redakcją
 • Wy z portelu zapytajcie urzędasów dlaczego w tym roku nie ma skuterów elektrycznych na wypożyczenie tylko same hulaje z jednej firmy ? Pewnie znowu jakiś wał.
 • Jeden radny przed wyborami obiecał ścieżki pieszo-rowerowe na Próchnik, na Dąbrowe i do Rubna. I nie ma nic. Czyli oszukał elblążan, żeby się tylko do rady miejskiej dostać
 • Najwaznijesze ze jest 2 zastępców i im trzeba zapłacic i dac podwyzki urzednikom za Nasze pieniądze, a to my powinnismy byc na 1 mijejscu bo to my płacicmy składki na nich!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  olek12\2(2022-08-03)
 • Nie gdzieś..... Tylko w doopie.
 • Należy zmienić prawo i to jak najszybciej. Każdego urzędasa rozliczać ze wszystkiego stosując surowe i dotkliwe kary za oszustwa i przekręty jakich się dopuszczają
 • Cóż wstyd, żal i smutek!
 • I ławka i pączki do 16 stej i ciuciuciu, a potem biurwy pendem do biedronki na zakupy.
 • Widać na tej ulicy nie ma żadnego szanowanego urzędnika, tylko kilku "Kowalskich" tam mieszka. Ulic zaniedbanych w mieście jest więcej, np. Polna. Elbląscy urzędnicy robią drogi dla VIP'ów - patrz np. ul. Chrobrego.
 • Takich ulic jest cała masa. Pozapadane połatane, tragedia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Art :)(2022-08-03)
 • Jednak nadal w Polsce panuje niewiedza odnośnie pracy urzędników. Ludzie czasy "Karuzeli" czy " Szpilek" się skończyły wraz z PRL - em. Urzędnik o niczym nie decyduje, na nic nie ma wpływu, bez względu czy pracuje w samorządzie, ZUS -ie, "skarbówce, NFZ -ecie. Urzędnik realizuje ściśle określone mu zadania w oparciu o prawo stanowione. A skoro od 2015 roku wydano 1,5 biliona złotych poza budżetem na tzw, pomoc socjalną, co stanowi trzyletni budżet państwa to żaden urzędnik nie może spowodować skutecznej reakcji na społeczne problemy, nawet tak prozaiczne jak remonty ulic. Zarzuty trzeba stawiać innym, którzy dla zdobycia poparcia wyborców rozdali pieniądze, co prawda też i potrzebującym, ale bez pokrycia. Teraz nikt z polityków tak rządzących jak i opozycji nie chce powiedzieć, że jesteśmy w wielkim kryzysie i na nic nie ma pieniędzy. Czeka nas czas podwyżek cen większości artykułów, wyrzeczeń, braków towarowych i generalnie systematycznego zubożenia. A wy oskarżacie urzędników. Rownie dobrze można oskarżać ślepego, że nic nie widzi. Zręczam, że dziś urzędnik to trudny zawód, a stres jest większy niż przy zdobywaniu Mount Everestu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  7
  Bezsilny urzędnik.(2022-08-03)
Reklama