UWAGA!

Elblążanie dla Lilianki i dla Mikołaja 

 Elbląg, Elblążanie dla Lilianki i dla Mikołaja 

Ich historie poruszyły mieszkańców miasta. Mała elblążanka - Lilianka i mały elblążanin - Mikołaj potrzebują naszej pomocy. Poniżej opisujemy szczegóły dwóch zbiórek charytatywnych z gorącą prośbą o wparcie.

Mikołajki dla Mikołaja

Celem akcji jest wsparcie w powrocie do zdrowia dzielnego elbląskiego przedszkolaka 4-letniego Mikołaja, który w lutym tego roku w czasie pobytu w przedszkolu zakrztusił się winogronem. Niestety, w wyniku zakrztuszenia doszło do niedotlenienia mózgu i dziś chłopiec wymaga intensywnej i bardzo drogiej rehabilitacji. Wierzymy, że wróci do zdrowia. Aby marzenie rodziców, całej rodziny chłopca oraz wszystkich dobrych ludzi, którzy dopingują Mikołajka w jego walce spełniło się jak najszybciej, niezbędna jest pomoc nas wszystkich. Dlatego serdecznie prosimy o włączenie się do wspólnej akcji „Mikołajki dla Mikołaja.”

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu leczenia i obecnego stanu zdrowia Mikołaja znajdą Państwo w załączonych linkach: Facebook, Uratujecie, Pomagam, KRS 0000033301 dla Mikołaja.

.

Koncert charytatywny i zbiórka dla Lilianki

Kiedy społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 dowiedziała się o chorobie Lilianki, podjęła działania aby pomóc. Osobą która rozpoczęła akcję jest Pani Emila Marzec – wychowawczyni Lilianki. Najpierw były to spontaniczne wpłaty na zrzutka.pl i konto podane przez rodzinę Lilianki, następnie kiermasze, licytacje i wiele innych.

Obecnie organizowanych jest kilka większych akcji, aby wesprzeć Liliankę, jedną z nich jest koncert charytatywny. Koncert odbędzie się 14 grudnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 19 do kupienia są cegiełki wstępu w cenie 30, 50 i 100 zł.

Zbiórka na zrzutka.pl została już zakończona. Liliankę wsparło aż 6849 osób. Cel zrzutki osiągnięty został zaledwie w 10 dni! Obecnie Lilianka przeszła pod opiekę Fundacji Siepomaga, gdzie można dalej zbierać środki, obecnie jest tam: 17 042,92 zł.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zrowia dla Lilianki i Mikołaja a dużo siły dla Rodziców. ..
 • Przez pierwsze trzy kwartały 2021 roku państwowe kopalnie do każdej sprzedanej tony węgla dopłacały prawie 45 złotych. Przez ten czas wygenerowały 2,3 miliarda strat. Nie będzie to miało wpływu na wypłatę trzynastek i czternastek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  7
  Znalezione w sieci(2021-12-03)
 • @Znalezione w sieci - a co to ma wspolnego z artykułem
 • Teraz wiesz gdzie są pieniądze
 • Wiem na co zbierane są pieniążki dla tego chłopca. Rehabilitacje itd kosztują. Ale może mi ktoś powiedzieć na co zbierane są pieniądze dla tej dziewczynki? Zabieg wstawienia zastawki w Polsce jest chyba darmowy, więc na co idą te pieniądze? Na siępomaga nie ma żadnego limitu w zbieranych pieniadzach, nie ma żadnego argumentu na co zbierane są pieniądze. .. .zebrano wcześniej pół miliona. .. Nie to, że jestem nieufna itd ale jak widzę, że inne dziecko potrzebuje pilnie miliona zł bo w Stanach już czekają żeby go operować to wpłacam. .. Tutaj nie wiem. Chętnie pomagam, ale wolę wiedzieć na co idą te pieniądze.
 • też mnie to ciekawi?
 • Sama muszę powiedzieć, że dość długo jestem na siepomaga i pierwszy raz widzę sytuację, w której w ogłoszeniu dziecka z zaznaczeniem "PILNE", nie ma limitu kwoty i nie ma uzasadnienia zbieranych pieniędzy. miało być kosztowne leczenie za granicą, ale jednak zdecydowanie się na Polske. Sam ojciec powiedział, że za granicą nie znają naszych zastawek więc przypuszczam, że nie przejmą też leczenia tego dziecka. Zbieranie pieniędzy za wczasu, gdzie nie wiadomo, czy dziewczynka będzie miała jakiekolwiek leczenie płatne po za naszym krajem jest bez sensu To jest tylko i wyłącznie mrożenie pieniędzy, które mogłyby "pilnie"przydać się innemu dziecku. Hashtagi: #Iwona.B.
Reklama