UWAGA!

Elblążanie z pomocą seniorom

 Elbląg, Elblążanie z pomocą seniorom

W celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu samorządu, realizuje akcję pomocową - informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Akcja skierowana jest do zdrowych mieszkańców Elbląga, w szczególności starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którym zaleca się pozostawanie w domu, a którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, lub kto ma informacje o takiej osobie, winien skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, który jest wiodącym koordynatorem akcji, pod nr tel. 600-384-230. W akcję włączyła się również elbląska Straż Miejska.

W robieniu zakupów oraz docieraniu do osób potrzebujących pomocy wspierać będą mieszkańców wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu wyposażeni w identyfikatory oraz strażnicy miejscy.

Obecna sytuacja jest wyjątkowa. Jest to czas, w którym wszyscy powinni zachować społeczną odpowiedzialność i w miarę możliwości pomagać sobie nawzajem. Dlatego zachęcam wszystkie dorosłe osoby, które są zdrowe oraz mają takie możliwości, do włączenia się do akcji. Chętne osoby mogą zgłaszać gotowość pracy wolontarystycznej, polegającej przede wszystkim na robieniu zakupów osobom starszym, powinny zgłosić się pod nr tel.  600-384-230.

 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nadszedl znowu czas aby przypomniec sobie ze mamy babcie, dziadkow, rodziców i w końcu postępować jak wnukowie i dzieci! Wystarczy egoizmu, latania po sklepach, gabinetach urody , silowniach! Ta ostra nauczka to ku przypomnieniu że czas rodzinny to najlepsze co moze spotkac czlowieka
 • i. .. .w złotym wieku sąsiadów, których dzieci rozjechały się po całym świecie lub którym w życiu nie dane było założyć rodzin. Pomaganie jest. .piękne, ważne w życiu być komuś potrzebnym. Nie tylko swojej najbliższej Rodzinie. Pozdrawiam elblążan w czasie. .próby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  pampi-ZAWADA(2020-03-17)
 • Smutno mi jakoś i dziwnie, same złe wiadomości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Nygus(2020-03-17)
 • Tyle że istotne jest dostarczanie tej pomocy w taki sposób aby nie zarazili się od wolontariuszy! Wolontariusz nie może podejść bliżej niż na kilka metrów.
 • Ile trzeba czekać, żeby zaczęli wykorzystywać sytuację spece "na wnuczka"i "na policjanta". Może teraz na topie będzie "na medyka, doktora, ratownika, pracownika sanepidu"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  doktor(2020-03-17)
 • DO SENIOROW NA UL PODGORNEJ JEST SKLEPIK 24 H. WYSTARCZY ZADZWONIC I NAWET WNIOSA ZAKUPY DO DOMOW ZA DROBNA OPLATA.FAJNA SPRAWA.
 • wiem oplaty tez robia. To tam gdzie kiedys byly lody.
 • Apelujemy o rozsadek u seniorow kupcie od razy 2 chleby lub zakupy na 3 4 dni a nie po 1 bulke ganiac ludzi i mlodziez.
 • @zyku - ty się raczej martw, zeby młody wolontariusz nie zarazil się
 • Dziś przejeżdżałam przez centrum miasta i 90% ludzi na chodnikach to osoby 60+. Stoją w kolejkach pod sklepami, aptekami, albo czekają na komunikacje miejską. W Elblągu w ostatnich dniach powstało wiele inicjatyw gdzie ludzie oferują się, że mogą zrobić zakupy, lub załatwić sprawy, ale mam wrażenie że seniorzy wolą sami i zupełnie nie zdają sobie sprawy że Oni są grupą najbardziej narażoną na powikłania powirusowe.
 • To prawda seniorzy niestety nie respektuja zalecen narazaja nas wszystkich jezeli zlapia wirusa pozbeda miejsca w szpitalu dla reszty np dla tych co pracuja.
 • Wolæ? A skąd mają wiedzieć o tych inicjatywach? Ja czytam w necie, a przecież wielu potrzebujących nie ma nawet kompa, nie potrafi w internetu. Poza tym, w tym wieku można już być nieufnym, bo życie nauczyło, że niejedna hiena próbuję wykorzystać słabszą i bezbronną starszą osobę.
Reklama