UWAGA!

Elblążanin zwycięzcą konkursu „Spotkania z Twoimi pasjami”

 Elbląg, Elblążanin zwycięzcą konkursu „Spotkania z Twoimi pasjami”
fot. nadesłana

Miło nam poinformować, że w ramach „Spotkań z pasjami”, które odbywały się w Bibliotece Elbląskiej elblążanin Zbigniew Tomaszewski został laureatem konkursu „Spotkania z Twoimi pasjami”. W środę 4 grudnia w murach Biblioteki Elbląskiej oraz na elbląskiej starówce nagrany zostanie film z udziałem Pana Zbigniewa.

Nagrodą w Konkursie „Spotkania z Twoimi pasjami” na najciekawsze przedstawienie swojej pasji jest nagranie 15-minutowego, profesjonalnego filmu z udziałem zwycięzcy konkursu. Film ma za zadanie pokazać niezwykłą pasję Pana Zbigniewa, jaką jest rekonstrukcja historyczna i tworzenie planszowych gier historycznych, a przy okazji promocja naszego miasta i biblioteki. Film z udziałem Pana Zbigniewa zostanie wysłany do wszystkich placówek bibliotecznych, które brały udział w projekcie „Spotkania z pasjami”. Na pewno będzie go można również zobaczyć podczas specjalnego spotkania pokazowego w bibliotece.
       Oto, co Pan Zbigniew mówi o swojej pasji:
       Moja pasja ma swoje źródło w zainteresowaniach historią, szczególnie średniowiecza – zwłaszcza rycerstwa polskiego i krzyżackiego. Interesuje mnie ich życie codzienne, zwyczaje i obyczaje, jak spędzali wolny czas. Jestem kolekcjonerem i twórcą średniowiecznych gier planszowych i plenerowych m.in. Bitwy pod Grunwaldem z figurkami przedstawiającymi wszystkie formacje wojskowe i czołowych bohaterów bitwy, jak król Władysław Jagiełło czy Zawisza Czarny. Oprócz kilkudziesięciu figur rycerzy posiadam miniatury drakkarów wikingów, młoty Thora, topory, różnego rodzaju miecze, hełmy celtyckie i inne akcesoria. Figurki wykonane są z polirezynu lub drewna, ręcznie malowane. Posiadam również kolekcję ozdób jakie nosili Słowianie i Wikingowie.
       Moje zainteresowanie historią zaowocowało uczestnictwem w wielu imprezach historycznych zarówno w Polsce m.in. w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, na Zamku Królewskim w Łęczycy, w Centrum Kultury Zamek Wrocław-Leśnica, na Zamku Liw, na Zamku w Opolu, w Grodzisku wczesnośredniowiecznym w Sopocie nawet podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie, jak i za granicą w Wilnie na Litwie oraz w Foteviken w Szwecji. Zebrane przez ten czas doświadczenie pozwoliło mi na stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty rozrywki dla młodszych i starszych.

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama