UWAGA!

Europarlament w ZSEiO

 
Elbląg, Europarlament w ZSEiO
fot. nadesłana

W środę 13 lutego br. w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbyła się wyjątkowa lekcja dotycząca Europarlamentu.

Gościliśmy u siebie dra Krzysztofa Sidorkiewicza, który jest pracownikiem Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Dr Krzysztof Sidorkiewicz przybliżył nam zagadnienia związane z Unią Europejska i Europarlamentem. Na wstępie przeprowadził krótką sondę, zadając nam pytania: Czy naszym zdaniem Unia Europejska przetrwa? Czy w przeciągu kilku lat w Polsce będzie euro?
       Okazało się, ze każdy z nas ma inne zdanie. Podobnie jak przy głosowaniu w parlamencie, jedni byli na TAK, inni na NIE. Ta krótka sonda pokazała, że większość nie chce jeszcze wprowadzenia euro, lecz w przeważającej części sądzimy, że Unia Europejska przetrwa kryzys. Poznaliśmy także podczas tego spotkania jak wygląda harmonogram obrad europarlamentu, strukturę organizacyjną europejskiego parlamentu a także dowiedzieliśmy się na temat możliwości odbywania staży w Parlamencie.
       Było to ciekawe spotkanie, dzięki któremu mogliśmy poszerzyć i pogłębić naszą wiedzę, którą praktycznie możemy wykorzystać na lekcjach i w życiu codziennym.
Damian Koterwa , klasa IIIa TE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama