UWAGA!

Fredrowskie „trzy po trzy” w elbląskiej „19”

 
Elbląg, Fredrowskie „trzy po trzy” w elbląskiej „19”
fot. nadesłana

7 września Szkoła Podstawowa nr 19 włączyła się do ogólnopolskiej akcji publicznego czytania Fredry zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie w naszej placówce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Nauczyciele zaprosili na nie rodziców i dzieci klas przedszkolnych i pierwszych. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, popularyzować czytelnictwo i zwrócić uwagę na dbałość o piękno języka, a nie zanudzić milusińskich, czytanie odbyło się w niezwykłej scenerii.
       I tak, „Małpa w kąpieli” zaprosiła do afrykańskich pląsów, „Paweł i Gaweł” do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych, a „Wieczerza z gwoździa” zainspirowała dorosłych i dzieci do plastycznego obrazowania.
       Przegryzając jabłuszka i marchewki uczniowie wysłuchali wierszy Aleksandra Fredry w wykonaniu nauczycieli i starszych kolegów oraz sześcioletniego mistrza czytania. Następnie odpowiadali ze znajomości treści utworów. Mimo, czasami trudnych słów, niezrozumiałych dziś archaizmów, poradziły sobie doskonale.
       Wszystkim dopisywał humor, bawili się znakomicie, jak przystało na „zdrowe społeczeństwo”. A my mamy pewność, że z tego „trzy po trzy”, nauki przez zabawę coś pozostanie… Dziękując za wspólnie spędzony czas, zapraszamy ponownie do wspólnego czytania już za rok…
      
      
Magdalena Kowalewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama