UWAGA!

Frombork też doczeka się tężni

 Elbląg, Wizualizacja z dokumentacji przetargu
Wizualizacja z dokumentacji przetargu

Został już ogłoszony przetarg na budowę urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego i rewitalizację terenu parkowego w strefie uzdrowiskowej Fromborka. Przypomnijmy, że w październiku Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że woda z ujęcia położonego na terenie obszaru ochrony uzdrowiskowej Frombork ma właściwości lecznicze.

Gmina Frombork ogłosiła postępowanie 14 listopada.

- Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego w systemie "zaprojektuj i wybuduj" polegającego na budowie tężni solankowej oraz zagospodarowaniu otaczającego ją terenu parkowego w strefie "B" ochrony uzdrowiskowej i konserwatorskiej m. Frombork dla zabezpieczenia potrzeb mieszańców i turystów w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, wypoczynku, rozrywki i kultury – czytamy w dokumentacji. Planowane jest m. in. wytyczenie i utwardzenie ciągów pieszych, wyposażenie obszaru w infrastrukturę sanitarną i inżynieryjną, budowa szaletu miejskiego, rewitalizacja zieleni etc.

Etap I postępowania obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej, etap II – roboty budowlane. W przetargu pod uwagę brane są dwa kryteria, cena (60 proc.) oraz okres gwarancji (40 proc.) Termin składania ofert upływa 4 grudnia. Inwestycja jest realizowana z funduszu Polski Ład. Według wstępnej promesy zawartej w dokumentacji przetargu, Frombork otrzymał od rządu 4 mln 900 tys. zł dofinansowania na ten cel.

O działaniach zmierzających do ustanowienia Fromborka uzdrowiskiem więcej tutaj.

oprac. TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Frombork doczeka się tężni. Słówko - też, jest tu raczej nie na miejscu bo to cos na Traugutta to jest..... (niech każdy sobie wpisze co mu w duszy na ten temat gra )
 • Następni chcą udawać Ciechocinek. Tyle mają pieniędzy w budżecie, że nie wiedzą na co je wydać? Pieniądze trzeba wydawać rozważnie, a nie realizować jakieś dziwne pomysły. Czy tam nie ma rozsądnych radnych we Fromborku?
 • A Elbląg już ma ! A będzie miał jeszcze więcej ! Elbląscy smakosze wina i alkoholu sprzedawanego w setkach zdecydowanie popierają inicjatywy elbląskich radnych i pana prezydenta Wróblewskiego w tym zakresie...
 • Frombork będzie się ubiegał o status uzdrowiska. Normalnych rozmiarów tężnie to nic złego. Zawsze można sprawdzić w Lidzbarku Warmińskim...
 • @GłębokaMyśl - Oni już tam leczą na swój sposób w szpitalu na górce. Główne atrakcje to zarośnięty mchem pomnik Mikołaja i molo "bo chyba to molo"?
 • Nie kłóćcie się zacznijcie dokarmiać zwierzęta, ja codziennie karmię małpki...
 • A w Elblągu wszystkie obiekty mini czyli kameralne. To um ratusz też ma być kameralny. Zwolnić wice z um.
 • Serdecznie zachęcamy Panństwa do wizyty w Rodzinnym Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie. Być może znajdą Państwo inspirację dla dobrych pomysłów i rozwiązań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Mieszkaniec_mieszaniec(2023-11-16)
 • Pisowskie, jak na razie Ministerstwo Zdrowia potwierdzi również wiele objawień na wzgórzu katedralnym, ach te pisowskie inwestycje w łatwowiernych wyznawców. Po tylu latach okazało sie, że w końcu płynie tu woda lecznicza ???
 • We fromborku są najwyższe krawężniki w województwie, fajnie się z wózkiem i dzieckiem tam jeździ
 • @Bez kitu - Zabytki albo ich brak nie mają wpływu na przyzanie miejscowości statusu uzdrowiska. Raczej inne czyniki mają na to wpływ - położenie, klimat itp.
 • Każdy sposób na wydojenie kasy jest dobry. Tężnia cud przyrody i odnowy biologicznej? porażka! Lepsze efekty da domowy inhalator. Walory widokowe są, tylko efekty terapeutyczne zerowe- smog wiele większy niż zawiesina wodna tężni. Dobry efekt można uzyskać przy tężniach wielkości tężni Ciechocinka, choć i tam ze względu na zanieczyszczenie powietrza status uzdrowiska jest w nawiasach. Za tę kasę lepiej sfinansować in vitro lub prawdziwą inhalację na rehabilitacji oddechowej. Działania miasta niczym nie odbiegają od pisowskiej willi plus.
Reklama