UWAGA!

Genialna przyszłość

 

Niebanalne pomysły, innowacyjne działania i szansa na zdobycie bezcennych doświadczeń to oferta skierowana do elbląskich rodziców i ich pociech. Warsztaty z komunikacji, rodzinne zajęcia edukacyjne, spotkania z najlepszymi specjalistami i instruktorami – to tylko część oferty projektu „Genialna Przyszłość. Świadomi rodzice, szczęśliwe dzieci”. Do twórczej zabawy i wspólnego rozwoju zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Centrum Opieki „Mały Geniusz”.

To oferta dla rodziców i ich pociech w wieku 1-6 lat. Aby z niej skorzystać, należy wysłać zgłoszenie do 5 września (na adres sir@sir.elblag.pl) oraz wypełnić przesłany przez realizatorów formularz rekrutacyjny. Ilość miejsc w projekcie ograniczona, zaś o udziale nie decyduje kolejność zgłoszeń.
       A oto, co czeka uczestników:
      
       RODZIC + DZIECKO, czyli rodzinne zajęcia edukacyjne
       To pasjonujące warsztaty dla małych i dużych. Dzieci w serdecznej i przyjaznej atmosferze uczą się ekspresji twórczej, z pomocą instruktorów poznają otaczającą ich rzeczywistość i rozwijają swoje zdolności. Rodzice będą mieli okazję przekonać się, jak w prosty i ciekawy sposób przetwarzać całą niespożytą energię maluchów, zaspokajając ich naturalną potrzebę zdobywania wiedzy.
      
       JĘZYK = SUKCES, czyli warsztaty komunikacji dorosłych z dziećmi
      
Akceptowanie uczuć drugiego człowieka to klucz do udanej komunikacji. Sztuka porozumiewania się polega na: słuchaniu, ekspresji słownej i wspólnym rozwiązywaniu problemów. Od tych umiejętności zależy skuteczne rodzicielstwo. Od skuteczności naszego języka zależy sukces naszego wspólnego działania na co dzień.
      
       CZAS – PIENIĄDZE, czyli rodzicielski Bank Czasu
       Bank Czasu to miejsce spotkań rodziców oparte na wymianie cennych minut, umiejętności czy doświadczeń. To miejsce wspólnych aktywności i wypoczynku. Spotkania rodziców pozwolą wymieniać się wątpliwościami i pomysłami, wspierać w procesach wychowania, a przede wszystkim umożliwiają współdziałanie, rozwój i nawiązywanie nowych znajomości.
      
       LUDZIE / WIEDZA, czyli spotkania ze specjalistami, kurs pierwszej pomocy
      
Wychowanie dziecka to czas radości i zachwytu, ale także czas, w którym rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Możliwość bezpośredniego spotkania ze specjalistami pozwoli rodzicom uzyskać informacje na temat prawidłowego rozwoju dziecka, zapoznać się z różnymi formami profilaktyki, rozwiać mity natury medycznej. W kameralnej atmosferze rodzice znajdą przestrzeń na dyskusje z praktykami i ekspertami.
      
       Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, we współpracy z Centrum Opieki „Mały Geniusz”, które nie tylko użycza swoich pomieszczeń, ale również wspiera wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną.
      

 


       Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
      

Anna Łebek-Obrycka, SIR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ech, w dziwnych czasach żyjemy, jeśli rodziców trzeba uczyć jak wychować dzieci.
  • Wcale nie w dziwnych. .. Jestesmy swiadomymi rodzicami, ktorzy chca dać dziecku wszystko co najlepsze, stymulowac jego rozwoj, wspierac i "mądrze" kochać. A żeby to zrobic korzystamy z fachowej porady. Tym sie róznimy od pokolenia naszych rodzicow, ktorzy nie mieli czasu ani pojęcia "o takich pierdołach" :) Super i inicjatywa, już sie zglosiłam :)
  • Do @czub: @nula ma rację. A co najciekawsze- na takie kursy zgłaszają się rodzice z prawdziwego zdarzenia, otwarci, zaangażowani; a małe Damiany dalej będą się rodzić i ulica ich wychowa. ..
Reklama