UWAGA!

Hojarska odwołana

 Elbląg, Danuta Hojarska
Danuta Hojarska

Posłanka Danuta Hojarska nie jest już wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

O odwołanie posłanki z tej funkcji wnosił szef komisji Grzegorz Kurczuk z SLD. Za odwołaniem było 19 posłów, przeciwko - 2, a trzech wstrzymało się od głosu.
     "W moim przekonaniu to kompromitacja komisji i całego Sejmu, gdy we władzach organu kontrolującego wymiar sprawiedliwości zasiada ktoś, kto unika sądu i uczestniczy w akcjach łamiących prawo" - powiedział dziennikarzowi Polskiej Agencji Prasowej poseł Grzegorz Kurczuk.
     Tymczasem do Sejmu dotarł wniosek elbląskiego sądu o zgodę na tymczasowe aresztowanie posłanki. Elbląski sąd już kilka tygodni temu pouczał posłankę Hojarską, że jeżeli nie będzie się stawiać na rozprawach, zwróci się do Sejmu o jej aresztowanie lub przymusowe doprowadzenie.
     Przeciwko posłance Samoobrony przed elbląskim sądem toczą się dwa procesy: pierwszy dotyczy wyłudzenia z banku kredytu w wysokości 200 tysięcy zł, drugi - fałszowania dokumentów tak zwanych widzeń w areszcie. Na większości rozpraw w obu tych procesach posłanki Hojarskiej nie było. Przysyłała usprawiedliwienia, które dotyczyły problemów zdrowotnych albo pilnej pracy w Sejmie. Kiedy ostatnio nie pojawiła się na rozprawie dotyczącej fałszowania dokumentów , sąd postanowił, że zwróci się do parlamentu o zgodę na jej tymczasowe aresztowanie. Uzasadnił, że posłanka notorycznie nie pojawia się na rozprawach, co uniemożliwia sprawne prowadzenie procesu. Jak dotąd, mimo kilku posiedzeń, proces nadal formalnie się nie rozpoczął. Teraz tylko od decyzji Sejmu zależy, czy posłanka, chroniona immunitetem, będzie mogła być tymczasowo aresztowana.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jestem zdruzgotany :( Prawodawstwo ponioslo straszliwa strate. Wiec ostatnim wysilkiem: liberum veto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szlachcic(2002-05-22)
 • A TO CI POSŁANKA !!! WCZORAJ WSZYSTKIE MEDIA HUCZAŁY O "NASZEJ" UDANEJ NYGUSOWEJ POSŁANCE. ZROBIŁA OŚLICA NIEZŁĄ REKLAMĘ ELBLĄGOWI A NA DODATEK ŚMIEJE SIĘ W ŻYWE OCZY. CO ZA BESZCZELNA POSTAĆ, I WYRACHOWANA OSOBA I NA DODATEK REPREZENTANTKA NASZEGO REGIONU. ALE WSTYD.!!!!
 • A mnie jest strasznie żal Pani Poseł. W swojej wiejskiej naiwności uwierzyła, ze każdy moze być politykiem..., ze może wziąć sprawy w swoje ręce i decydować o losach narodu pod sztandarem SAMOOBRONY i przy boku genialnego przywódcy.Jak oni się cieszyli Ci wszyscy naiwni, że teraz częściej zakładać będą lakierki niż gumofilce.. deptać po dywanach a nie oborniku... Niestety życie jest okrutne i pilnie strzeże aby nikt nie zmieniał swojego losu. Rodzina H . widocznie ma spędzać czas za kratkami a nie na obradach Parlamentu.. a i jeszcze jedno wszyskim tym, którzy martwią się o to, że informacja ta buszująca po Polsce wyrabia złą opinie Elblągowi : NIE PRZEJMUJCIE SIĘ bo to właśnie ELBLĄSKI SĄD jako jedyny staje na straży prawa i moralności. Parlamentarzystom jak widzicie nie przeszkadzało do tej pory, że zasiada wsród nich kryminalistka... Pytacie dlaczego? hm.... bo pewnie jest ich tam więcej
 • ANTY !!!!- ŚWIETNA WYPOWIEDŹ. JESTEM POD WRAŻENIEM. BARDZO MI SIĘ PODOBA TEŻ KOŃCÓWKA WYPOWIEDZI. POZDRAWIAM.
 • Niech pani posłanka najpierw zajmie się szukaniem męża albo wyciąganiem syna z "Ciupy" a nie odstawianiem cyrku w sejmie i przynoszeniu chańby naszemu regionowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obywatel k(2002-05-22)
 • Zostawcie ją w spokoju.Ona jest niewinna,sama mi to powiedziała wczoraj w telewizji!!!;))
 • polityka.onet.pl
Reklama