UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hymn na 773 głosy

 
Elbląg, Hymn na 773 głosy
(fot. Anna Dembińska)

SP nr 12 jako jedyna „podstawówka””z Elbląga zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Wczoraj wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i pieśń „Święta miłości kochanej ojczyzny”. Zobacz zdjęcia.

Konkurs „Do hymnu” zorganizowało Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym województwie do konkursu zakwalifikowało się pięć placówek, z czego w Elblągu tylko jedna.
       – W konkursie brały udział wszystkie klasy naszej szkoły – mówi Alina Dudzik, wicedyrektor SP12. – Łącznie zaśpiewało więc 773 uczniów. Cały dzisiejszy dzień był w naszej szkole bardzo uroczysty. Szkoła była przystrojona w barwy i symbole narodowe, a uczniowie i nauczyciele byli ubrani na galowo i mieli przypięte kotyliony.
       Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich szkoła ma już za sobą. W drugim etapie jury wyłoni laureatów na których czekają nagrody pieniężne.
       Jak zapewnia wicedyrektor szkoły, udział w tym konkursie to jeden z elementów działań związanych z obchodami 100 -lecia odzyskania niepodległości.
       - Konkurujemy z 300 szkołami z całej Polski. Ocenia nas bardzo poważne jury składające się z przedstawicieli Narodowego Centrum Kultury – wyjaśnia Alina Dudzik. – Żałujemy tylko, że regulamin zabrania udziału w konkursie nauczycielom i rodzicom, bo mieliśmy wśród nich wielu chętnych do występu z uczniami.
       Karolina Król
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama