UWAGA!

Hymn na 773 głosy

 Elbląg, Hymn na 773 głosy
(fot. Anna Dembińska)

SP nr 12 jako jedyna „podstawówka””z Elbląga zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Wczoraj wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i pieśń „Święta miłości kochanej ojczyzny”. Zobacz zdjęcia.

Konkurs „Do hymnu” zorganizowało Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym województwie do konkursu zakwalifikowało się pięć placówek, z czego w Elblągu tylko jedna.
       – W konkursie brały udział wszystkie klasy naszej szkoły – mówi Alina Dudzik, wicedyrektor SP12. – Łącznie zaśpiewało więc 773 uczniów. Cały dzisiejszy dzień był w naszej szkole bardzo uroczysty. Szkoła była przystrojona w barwy i symbole narodowe, a uczniowie i nauczyciele byli ubrani na galowo i mieli przypięte kotyliony.
       Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich szkoła ma już za sobą. W drugim etapie jury wyłoni laureatów na których czekają nagrody pieniężne.
       Jak zapewnia wicedyrektor szkoły, udział w tym konkursie to jeden z elementów działań związanych z obchodami 100 -lecia odzyskania niepodległości.
       - Konkurujemy z 300 szkołami z całej Polski. Ocenia nas bardzo poważne jury składające się z przedstawicieli Narodowego Centrum Kultury – wyjaśnia Alina Dudzik. – Żałujemy tylko, że regulamin zabrania udziału w konkursie nauczycielom i rodzicom, bo mieliśmy wśród nich wielu chętnych do występu z uczniami.
       Karolina Król
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama