UWAGA!

Im wcześniej, tym lepiej

We wrześniu Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu rozpocznie realizację projektu pn. „Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu” w ramach środków uzyskanych z PFRON. Projekt skierowany jest do rodzin i specjalistów zajmujących się wychowaniem, diagnozą i terapią małego dziecka z niepełnosprawnością.

Program zakłada prowadzenie wczesnej pomocy dziecku z niepełnosprawnością w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Elblągu, przy ul. Szarych Szeregów 32 – niepublicznej placówce oświatowej, która w swojej codziennej działalności zajmuje się pracą terapeutyczną na rzecz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinami.
       Gdy w rodzinie pojawia się dziecko o zaburzonym rozwoju cała rodzina, nie tylko dziecko, narażona jest na wykluczenie. Trud wychowania dziecka z niepełnosprawnością staje się przyczyną kryzysów rodzinnych, a nawet doprowadza do rozpadu małżeństwa. Kompleksowa pomoc udzielona dziesięciu rodzinom w naszym projekcie zwiększa szansę niepełnosprawnego dziecka na aktywne życie w przyszłości. Działania kierowane do rodziców, wsparcie im udzielone, poprawa stanu zdrowia dziecka dodadzą im sił i zachęcą do wyjścia z izolacji, do włączenia się do społeczności rodziców dzieci niepełnosprawnych i do aktywności społecznej.
       Zajęcia zorganizowane w ramach wczesnej pomocy w placówce OREW w Elblągu będą miały na celu stymulację i pobudzanie społecznego i psychoruchowego rozwoju dziecka oraz przede wszystkim wsparcie jego rodziców.
      
       Zgłoś się!
       Jednocześnie informujemy, że ruszył proces rekrutacyjny do projektu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną do kontaktu ze Stowarzyszeniem.
       Naszą ofertę kierujemy do dzieci w wieku 0-7 lat posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
       W ramach projektu oferujemy pomoc wielospecjalistycznego zespołu konsultacyjno-diagnostycznego.
       Prowadzimy działania w formie indywidualnej terapii dla dzieci oraz konsultacji dla rodziców w zakresie: pomocy logopedycznej, pedagogicznej i pomocy psychologicznej.
       Szczegółowych informacji udziela Magdalena Borek pod numerem telefonu: 55 232 38 16 lub kom. 502 736 513.
      
      
      
Magdalena Borek, PSOUU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama