UWAGA!

Teraz ja - Jacy mieszkańcy, taki jarmark?

 Elbląg, Jacy mieszkańcy, taki jarmark?
fot. nadesłana

Świąteczne Spotkania Elblążan przeszły do historii. Spacerując po elbląskim jarmarku można było wywnioskować, że ten rodzaj odskoczni od codziennych obowiązków i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia mógłby przypaść elblążanom do gustu, ale czy na pewno?

Wdając się w dyskusje ze sprzedawcami, przeważała opinia, że elblążanie to smutni ludzie bez uśmiechu. Wystawcy mówili, że mają porównanie z innymi miastami, na tle których Elbląg wypada źle. Jeden ze sprzedających tańcząc w rytm latynoskiej muzyki, tym samym próbując zachęcić do kupna jego słodkich wyrobów, usłyszał, że jest „nawalony”. Czy tak trudno nam, elblążanom, zrozumieć, że ludzie mogą mieć dobry humor i chcą nim zarażać innych? Czy nie możemy również uśmiechać się do siebie tak po prostu, bez okazji?
       Inna kwestia to rozrywka dla dzieci przy Bramie Targowej w postaci widocznie przestarzałego pociągu i karuzeli. Strach było na to patrzeć. Tory ułożone były na malutkich deseczkach, które co jakiś czas wypadały, powodując tym samym zagrożenie dla dzieci korzystających z atrakcji. W takiej sytuacji pan z obsługi musiał nawet kilka razy w ciągu jednego przejazdu zatrzymywać zabawę, by poprawić drewniane kołki. Zwracali mu na to uwagę również przechodnie. Oprócz tego często sam siłą swych rąk wprawiał pociąg w ruch, gdyż przechylające się tory zmieniały poziom przejazdu, co uniemożliwiało automatyczny start.

Wśród elblążan panuje opinia, jakie miasto taki jarmark. W pewnym stopniu tak jest. Nie możemy porównywać tego co jest w naszym mieście, do tego co jest w Gdańsku (nie ta liga). Trzeba pamiętać, że każde miasto ma inny budżet, a tego nie naciągniemy. Powinniśmy się cieszyć z tego, co mamy i okazywać tę naszą radość chociażby uśmiechem.

 

Mex.
Liczba publikacji: 34
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 2 112

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama