UWAGA!

Kiedy elblążanie wrócą na basen?

 Elbląg, Kiedy elblążanie wrócą na basen?
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Rząd zapowiedział niedawno złagodzenie niektórych obostrzeń, nowe zasady warunkowo – na okres dwóch tygodni – pozwalają m. in. na otwarcie basenów. - Czy możecie dowiedzieć się, czy CRW Dolinka będzie otwarte od 12 lutego, bo póki co brakuje takiej informacji – napisał do nas Czytelnik.

Otwarcie niektórych obiektów sportowych – boisk (i obiektów sportowych o charakterze otwartym), stoków narciarskich i basenów ma przebiegać w ścisłym reżimie sanitarnym. "Siłownie, kluby i centra fitness oraz aquaparki pozostaną zamknięte. Nadal obowiązuje zakaz prowadzenia zajęć sportowych w zamkniętych pomieszczeniach i z udziałem publiczności" – czytamy na stronie Ministerstwa Sportu. Otwarcia, prócz wymienionych wyżej obiektów sportowych, doczekają się też hotele, kina i teatry.

- Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, aby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty – mówił premier Morawiecki podczas konferencji prasowej (5 lutego).

Nowe zasady bezpieczeństwa mają wejść w życie 12 lutego, nie zostały jeszcze opublikowane szczegółowe wytyczne, które miałyby obowiązywać na basenach. Przypomnijmy pokrótce, jakie zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią obowiązywały na takich obiektach wcześniej. Były to m. in. limit osób, zachowywanie dystansu w szatniach, pod natryskami i w innych pomieszczeniach, dezynfekcja rąk i dezynfekcja powierzchni w obiektach. Ograniczano liczebność na zajęciach grupowych, limitowano liczbę osób w saunach itp. Poprzednia lista wytycznych jest oczywiście znacznie dłuższa, aktualnej na ten moment nie ma.

Kiedy elblążanie będą mogli wrócić na basen?

- Do czasu ukazania się treści nowego rozporządzenia i zawartych w nim szczegółowych wytycznych nie możemy udzielić informacji, które obiekty i na jakich zasadach będą dostępne dla mieszkańców. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby z obiektów można było jak najszybciej korzystać. Należy jednak pamiętać, że na niektóre procedury, np. uzdatniania wody, potrzeba czasu. O wszelkich szczegółach powiadomimy niezwłocznie – mówi Natalia Szrama z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak naprawicie wszystkie usterki Artykul na podburzenie społeczeństwa przeciwko obostrzeniom, po strajku kontynuacja peowskiej propagandy Bravo bravo bravo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  22
  Zielarski(2021-02-11)
 • Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili iszarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. BędąOni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. Myrozpoczniemy ten proces. Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełniątakim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samychPolakach!Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
 • Zapowiadano otwarcie basenu nie było tam mowy że tylko dla klubów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Jamaleg(2021-02-11)
 • Otwierają, zamykają, otwierają, zamykają. Warunkowo. Dziękujemy Mateuszku łaskawco. Twoje rozkazy spijamy z twoich ust jak miód.
 • Spieszy wam się do trumny ?
 • @Aw63 - Ty siedź w domu i oglądaj TVP. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28
  7
  Matołusz Morawiec(2021-02-11)
 • @Aw63 - Tak najlepiej wszystko pozamykać na sto lat. Ludzie chorują i chorować będą nie tylko na covid. Nie neguję koronawirusa, ale każdy człowiek przechodzi go inaczej. Jeden zachoruje, drugi nie, jak z grypą. Lepiej żeby upadały biznesy, ludzie tracili dorobek życia. To też jest złe. Kto się boi niech z domu nie wychodzi. Może wszystkich zaszczepią za 4 lata przy takim tępie.
 • a ja tam pływam na jeleniej dolinie i jest super. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  marekzzatorza(2021-02-11)
 • cały świat w pandemii, wszędzie restrykcje, godziny policyjne, pozamykane wszystko, a w Polsce jeden Janusz z drugim Januszek ustalili w internetach, że covida ni ma, że cza otwierać bo pinondze siem traci, kurna. ..
 • Siedzieć w domu na zadzie i ćwiczyć koronkowy AMOK. Tego oczekuje od nas umiłowana siła przewodnia i troskliwe koncerny farmaceutyczne, które tylko czekają na okazję, by móc nas uratować przed czającymi się podstępnie wirusami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  GłębokaMyśl(2021-02-11)
 • Mi to wisi i powiewa. .. I tak nas nie zaszczepią a nawet jeśli to ile to podziała. .. 6 miesięcy? Niech otwierają wszystko i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Rokokoko(2021-02-11)
 • A po co mają wracać, lepiej niech się kąpią w domu.
Reklama