UWAGA!

Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych 

 Elbląg, Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych 

22 kwietnia w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, w godzinach 15.00 - 18.30, odbędzie się Konferencja plenarna elbląskich organizacji pozarządowych. W trakcie wydarzenia odbędą się także wybory do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych kadencji 2022-2025.

Jednym z tematów Konferencji będzie rola organizacji pozarządowych w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz realizacja przez stowarzyszenia i fundacje usług odpowiadających na potrzeby mieszkańców Elbląga.

- Podmioty ekonomii społecznej zdają egzamin z realizacji usług na rzecz społeczności, takich jak opieka nad osobami z niepełnosprawnością i seniorami, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, ale nisza ta wciąż wymaga wypełnienia i chcemy, aby szansę na prowadzenie tak ważnych zadań miały kolejne organizacje, które oprócz profesjonalizmu kierują się także wrażliwością społeczną – mówi Katarzyna Ciszewska z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

Podczas konferencji zostaną także przedstawione działania koalicji elbląskich organizacji pozarządowych na rzecz pomocy Ukrainie.

Szczegółowy program dostępny jest do pobrania tutaj.

Wydarzenie połączone będzie z wyborami do Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Informacja na temat wyborów i sposobu głosowania dostępna jest tutaj.

Udział w konferencji należy potwierdzić do 19 kwietnia (wtorek) poprzez formularz online.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są zarówno przedstawiciele sektora pozarządowego - liderzy, członkowie, wolontariusze, sympatycy, jak i wszyscy zainteresowani mieszkańcy Elbląga.

Informacji na temat Konferencji udziela Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu – tel.: 55 235 33 88 (pn-pt, 7-15), e-mail: r.narnicki@eswip.pl.

Stowarzyszenie ESWIP

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • MariuszLewandowski-Fc Po pierwsze zachęcam wszystkich członków organizacji pozarządowych do udziału w Konferencji bo to kolejna szansa by prócz pisania jaki ten nasz Elbląg jest dziadowski - coś w nim zmienić. Jako kandydat - oczywiście zapraszam do oddania głosu na moja osobę a moich licznych oponentów do udziały w debacie i wykazania jakim to jestem nieodpowiednim kandydatem i jak bardzo nie należy mnie do owej rady powoływać. Natomiast na poważnie warto się zastanowić jaki obywatel ma pożytek z działania organizacji pożytku publicznego. Obecny Prezes rady a mój kontrkandydat Pan Jachimowicz od niemal dekady stara się udowodnić że wszelkie moje pod jego adresem zarzuty są nieuzasadnione. Wczoraj gdy podczas konferencji na temat gospodarki przypomniałem wypowiedzi mieszkańców Zawodzia na temat "Domu pod Cisem" po raz kolejny usiłował manipulować faktami dowodząc że to doskonałe miejsce. Zapraszam zatem ludzi z Zawodzia do kolejnej oceny tej inwestycji którą trzy lata temu nazwali oszustwem ESWIP-u. Zapraszam na stronę z prezentacją kandydatów o której jak rozumiem ESWIP w artykule zapomniał.... Panie Gruchalski może wklei Pan ten link i pokarze czytelnika czego się Pan Prezes ESWIP-u boi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-07)
 • Pierwsze co się rzuca w oczy w programie to LUNCZ i to na wstępie...
 • A to są jeszcze jacyś kandydaci do tej rady?
 • Rada może liczyć od 5 do 9 kandydatów - kto podejmie decyzję ilu będzie radnych w tej kadencji skoro zgłosiło się 7 chętnych? Troje kandydatów wywodzi się z jednego kręgu/organizacji - ktoś weryfikuje te zgłoszenia?
 • O Radzie Organizacji Pozarządowych nigdy nie słyszałem, nawet jeśli coś takiego działa od lat w naszym mieście, to raczej taki twór nic dobrego nie przynosi dla Elbląga no chyba, że służy jakieś wąskiej grupie osób. Jeśli chodzi o Stowarzyszenia znam kilka z naszego miasta, ale one nie chcą współpracować z jakimiś cwaniakami, którzy będą wpieprzać się w ich sprawy albo co gorsza promować się na ich ciężkiej harytatywnej pracy. UWAGAJeśli jest jakaś rada i działa ona od lat w Elblągu, to proszę mi napisać co takiego ci wielcy społecznicy o których głośno w całym Elblągu robili, gdy upadało stowarzyszenie "Szansa". Odpowiem. NIC NIC NIC. a to wstyd. Fatalne skutki braku jednego z najlepszych ośrodków teraputycznych w Polsce (funkcjonującego wzorowo) są widoczne gołym okiem w naszym mieście. Ale jeśli ma coś takiego powstać, to mój postulat jest prosty, odbudujcie dobre imię Stowarzyszeń, które obecnie kojażone są z kasą i cwaniactwem.
 • MariuszLewandowski-Fc Wspólnie z Szansą pisaliśmy nawet jeden wniosek grantowy ale akurat trafiła nas pandemia. Rada podobno działa od 20 lat ale jej działalność odgranicza się do piania na część Prezesa Wszystkich Prezesów bo do lat to tylko koło wzajemnej adoracji gdzie ręka rękę myje. Dziś powoli owe ręce zaczynamy pokazywać i jeśli rada dalej będzie bezradna to za rok każdy w tym mieście będzie o tym wiedział. Szansa upadła a długo by wskazywać dlaczego przede wszystkim dlatego że stan pomieszczeń Szpitala na Komeńskiego okazał się pomimo inwestycji fatalny - zdaniem samego Dyrektora. Może dziś po pandemii Szansa ma jeszcze jakąś szansę ? Odbudować taką markę mogą tylko ludzie którzy nie ciągną publicznej kasy na swoje konta a dotąd było ich w radzie dwóch. Mam nadzieje że prawda zwycięży i tak jak w 2013 da się ów stan zmienić. Ale bez zmiany tych ludzi możemy sobie zmieniać tylko pampersy....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-08)
 • MariuszLewandowski-Fc @bezradny - Jam ci jest jako żywo.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-08)
 • MariuszLewandowski-Fc @zwrotnicowy - Wyjaśniam - weryfikację zgłoszeń przeprowadził Rafał Narnicki który pracuje przy jednym biurku z Panią Wachniewską Mazurek i jego przełożonym jest Arkadiusz Jachimowicz. Zgłosiłem konieczność powołania komisji liczącej głosy a na jej przewodniczącego zaproponował Lecha Kraśniańskiego szefa Miejskiej Komisji Referendalnej w roku 2013 w myśl zaleceń Komisji Weneckiej. Rada Nierządu Publicznego uznała że zalecenia przyjęte przez Radę Europy ma w głębokiej d... e i jej wybory mają być równie demokratyczne jak te na Białorusi - bo to ich wybory i nie można dopuścić by ktoś wybrał nie tego kogo ma wybrać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-09)
Reklama