UWAGA!

Konferencja w Swietłogorsku

W Swietłogorsku w Obwodzie kaliningradzkim, pod koniec listopada odbyło się sympozjum zatytułowane „MY czy ONI”. Było to kolejne spotkanie, pierwsze odbyło się w Juracie pod koniec września. I tym razem uczestnicy wymyślili wiele nowych, ciekawych pomysłów na zaciśnięcie współpracy z Rosjanami.

Podobnie jak było w Juracie, dużo czasu poświęcono sprawom związanym z turystyką, kulturą i biznesem. Najwięcej rozmów dotyczyło jednak strony internetowej, eurobalt.org.pl, oraz możliwościach jej rozwoju i wymiernych korzyściach dla obydwu krajów. Chcemy, by Polacy i Rosjanie zrozumieli, że możemy działać wspólnie i rozwijać się dzięki takiej współpracy.
       Strona, z czym zgadzają się i Polacy i Rosjanie ma być przyjazna przede wszystkim dla „przeciętnych odbiorców”, tzn. turystów, ludzi zainteresowanych MRG, ale także dla przedsiębiorstw, organizacji kulturowych czy sportowych. Gminy dzięki portalowi, mają możliwość wykazania się i zamieszczenia na stronie swojej oferty, promując ciekawe wydarzenia i zapraszając na nie naszych sąsiadów. Nie zabraknie miejsca także dla większych przedsiębiorców, jak również organizacji samorządowych i pozarządowych. Planowane jest stworzenie dużej bazy danych przedsiębiorstw, do której dostęp będą mieli wyłącznie zalogowani użytkownicy.
       Dzięki możliwości współpracy z Euroregionem, np. przesłania na adres kontaktowy (podany na stronie Erobalt) tekstu w którym dana organizacja przedstawi swoją wizję współpracy polsko-rosyjskiej, uzyska ona bezpłatny dostęp do tysięcy odbiorców. Będą to zarówno zwykli obywatele, jak i przedstawiciele wielu organizacji rządowych, placówek edukacyjnych, a także właściciele prywatnych przedsiębiorstw, dla których współpraca z naszym krajem jest interesująca.
       Już teraz macie Państwo dostęp do wielu informacji, zarówno po polsku, jak i po rosyjsku. Z założenia w przyszłości każdy tekst będzie tłumaczony na obydwa języki.
       Każde kolejne spotkanie to krok do przodu, z czego jesteśmy niezmiernie dumni i zadowoleni. Elbląg i gminy nadmorskie otwierają się na Rosjan, którzy chętnie podejmują współpracę z polskimi miastami przygranicznymi.
      
Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama