UWAGA!

Mama-studentka

 
Elbląg, Barbara Kosiacka - mama i studentka. Wzorowa!
Barbara Kosiacka - mama i studentka. Wzorowa! (fot. Witold Sadowski)

Czy mama trójki dzieci może być studentką? Jak najbardziej, szczególnie jeśli ma w sobie wolę walki, głód wiedzy, żelazną dyscyplinę i …wsparcie męża. Barbara Kosiacka świetnie radzi sobie z nauką na PWSZ i dlatego została stypendystką portElu. W czasie wakacji odpoczywa. Czyta książki i eksperymentuje w kuchni.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Zamiast zwyczajowych, urodzinowych uroczystości, wydawca postanowił uczcić tę rocznicę w nietypowy sposób, fundując stypendia dla dwóch wyróżniających się studentów (lub studentek) z Elbląga. Po długich i trudnych naradach zdecydowano o wyróżnieniu Barbary Kosiackiej i Pawła Nowickiego.
       Barbara otrzymała stypendium w wysokości 400 zł miesięcznie, jako osoba studiująca na jednej z elbląskich uczelni – Instytut Pedagogiczno-Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, kierunek filologia, specjalność filologia angielska, dodatkowa specjalność – język niemiecki.
       O przyznaniu jej stypendium portElu zdecydowało wiele czynników, m.in. to, że bierze udział w wydarzeniach naukowych i jest społeczniczką. Ma również wysoką średnią ocen na swojej specjalności.
       - Te studia to moje marzenie – wyznaje Barbara Kosiacka. - Jestem z rodziny nauczycielskiej: mój dziadek był dyrektorem szkoły, tata uczył różnych przedmiotów, między innymi matematyki, stąd i we mnie silne pragnienie spełnienia się w metodyce. Nie udałoby się jednak, gdyby nie wsparcie męża, który bardzo w mnie wierzy - podkreśla nasza stypendystka.
       - Niestety, w tym semestrze poza udziałem w pierwszych zajęciach Akademii Dziecięcej nie mogę pochwalić się żadnymi osiągnięciami - z żalem przyznaje. - W tym roku doszła nam dodatkowa specjalność, co w połączeniu z obowiązkami domowymi i pracą dorywczą sprawiło, że sama zastanawiam się, jakim cudem udało mi się zdać wszystkie egzaminy w terminie (śmiech). Niemniej jednak sesję zakończyłam w pierwszym terminie ze średnią 4.4.
       A jak wakacyjny czas spędza zdolna studentka i zapracowana mama?
       - Wakacje spędzam z dziećmi w domu. Zajmuję się wszystkim tym, na co w roku szkolnym nie mam czasu, czyli sprzątaniem wszystkich kątów, graniem w gry komputerowe ze starszakami, czytaniem bajek mojej 5-letniej córci, czytaniem książek dla siebie i eksperymentowaniem w kuchni, z czego najbardziej cieszy się mój mąż (śmiech) – mówi Barbara Kosiacka. - Niestety, pogoda nie bardzo pozwala na spędzanie czasu w plenerze więc siedzimy głównie w domu.
       Zatem słonecznej pogody i udanego wypoczynku, pani Basiu!
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mamy są fajne. ..
 • Niech ktoś mi napiszę, co tej pani da skończenie studiów ?? Rozumie że będzie to na pewno bardzo duża satysfakcja i duma z ukończenia, ale czy warta wydania 10 000 zł ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zaciekawiony(2011-08-17)
 • Baśka, ale ładnie wyglądasz. tak 3maj. pozdrawiam Ewa M.
 • Uważam, że osoby studiujące zaocznie mają o wiele ciężej. Znam osobę, która ma trójkę dzieci, w tygodniu pracuje, a weekendami lata na uczelnię i jakoś nikt jej nie zauważył. .. Jej średnia graniczy przy 5.0 Gdzie tu sprawiedliwość?
 • Super Gratuluje; ) Agata; ))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aagunia(2011-08-18)
 • moja zona w ubieglym roku bronila inz na pwsz i tez mamy trojke dzieci do 11 roku zycia, co wtym wyjatkowego ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el_mati(2011-08-18)
 • Ja mam koleżankę co ma 4 dzieci i też pracuje i też skończyła studia zaoczne. Więc to nie jest jakiś żaden wyczyn. Po prostu dla chcącego nic trudnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ble ble ble(2011-08-18)
 • a złożyła swoje podanie w konkursie portElu?
 • moja mama też studiowała, pracowała, wychowywała dzieci. Miała jedną z największych średnich na roku i nikt jej nie wyróżnił. .. .WHY ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  perfecta(2011-08-18)
 • Powiem tak, nic nowego. Ja jestem mamą 2 dzieciaczków ukończyłam w tym samym czasie 2 kierunki studiów, cały czas pracując na pełen etat. Teraz kończę magisterskie na UWM - egzaminy zdane w terminie ze średnią 4.88.Ponadto nadmienię, że studia są w zasadzie za darmo ponieważ otrzymuje stypendium ministra za wyniki w nauce :) A od października zaczynam doktorskie :) Tylko żeby w tym naszym pięknym kraju wynagrodzenie było wprost proporcjonalne do wkładu pracy, czasu i wyrzeczeń. Tego życzę nam wszystkim studentom niestacjonarnym :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stu_dentka(2011-08-18)
 • Tez studiuje, jestem samotną mama, dzieci zostaja same w domu kiedy w weekendy jestem w szkole, pracuje zawodowo i wciaz mi nie starcza na te studia, bo niby za wysoki próg mam echh, a zarabiam marne grosze. To kolejne studia, tylko po to by móc robic to co lubię i móc zarabiąć więcej.
 • Gratuluję! Jednak nie widzę tu nic szczególnego, co zasługiwałoby aż na taki aplauz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracująca matka trójki dzieci(2011-08-18)
Reklama