UWAGA!

Mamy chwalić się naszym Starym Miastem czy mamy się go wstydzić?  (opinia nadesłana)

 Elbląg, Mamy chwalić się naszym Starym Miastem czy mamy się go wstydzić?   (opinia nadesłana)

Do napisania tego maila natchnął mnie niedzielny spacer - pisze nasza Czytelniczka, opisując swoje wrażenia z elbląskiej starówki. Do maila dołączyła zdjęcie.

Trzy lata temu przechodząc przez ul. Studzienną przy skrzyżowaniu z ul. Wodną potknęłam się o luźne, wystające kocie łby. Upadłam, poobijałam ręce, kolana, ponieważ upadając uderzyłam twarzą o miałam naruszone dwa zęby, rozciętą wargę. Uszkodzeniu uległ również telefon, który miałam w kieszeni kurtki. Świadkami tego nieprzyjemnego wydarzenia był dzielnicowy i pan z biura przy ul. Wodnej. Poinformowałam o całym wydarzeniu Zarząd Dróg, pracownicy udzieli mi informacji, że mogę złożyć dokumenty do ubezpieczyciela miasta o odszkodowanie. Dokumenty oczywiście złożyłam, decyzja była odmowna. Ubezpieczyciel twierdził, że miasto należycie dba o tę drogę. Udałam się w to miejsce jeszcze kilka razy, ale te kocie łby były w takim samym stanie. Odwołałam się od tej decyzji, sprawa trafiła nawet do biura Rzecznika Finansowego, bez skutku. Ubezpieczyciel nadal twierdził, że nie ma żadnej winy po stronie miasta.

W niedzielę, 8 maja, udałam się na spacer na Stare Miasto. Na bulwarze, blisko miejsca gdzie cumuje katamaran, natknęłam się na widok jak na załączonym zdjęciu - powyrywane, luźne kostki brukowe. Pierwsze co pomyślałam, to "oby nikt się na nich nie potknął". Jaka jest to wizytówka dla naszego miasta? Chcemy by elblążanie i turyści odwiedzali i zwiedzali Stare Miasto, ale jak już tam dotrą, to mogą połamać nogi. Na ul. Rybackiej piękne kamienice, a kilka metrów dalej rozwalone chodniki.

Drugą fatalną ulicą jest ul. Wieżowa. Nie wyobrażam sobie być osobą na wózku inwalidzkim i próbować przejechać z jednej strony ulicy na drugą. Ta ulica nawet dla osoby sprawnej jest jak tor przeszkód.

Mamy chwalić się naszym Starym Miastem czy mamy się go wstydzić?

Magda (mail do wiadomości redakcji)

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama