UWAGA!

Maszeruj lub biegnij na orientację w Parku Modrzewie 

 Elbląg, Maszeruj lub biegnij na orientację w Parku Modrzewie 

To będzie doskonała okazja, by w gronie rodzinnym spędzić wolny czas aktywnie i ciekawie, a także poczuć smak rywalizacji sportowej. W najbliższą niedzielę w Parku Modrzewie rusza cykl zawodów w marszobiegach na orientację, które realizowane będą w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

Marszobiegi na orientację można uprawiać w każdym wieku. To sport dla osób, które chcą wyczynowo trenować oraz przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Zapraszamy do udziału całe rodziny.

Marszobiegi na orientację w Parku Modrzewie, pod nazwą Rodzinne Gry Parkowe, będą organizowane raz w miesiącu, od kwietnia do października. Inauguracja cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę (24 kwietnia). Zapisy są przyjmowane przez Internet, regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie. Będzie także możliwość zgłoszenia udziału w dniu zawodów na miejscu od godz. 15.30. Biuro imprezy będzie się mieściło przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Mazurskiej 6. Osoby niepełnoletnie mogą startować w zawodach za zgodą rodzica/prawnego opiekuna lub pod jego opieką.

Każdy uczestnik otrzyma przed startem mapę Parku Modrzewie z naniesionymi punktami kontrolnymi. Jego zadaniem będzie odnalezienie ich w jak najkrótszym czasie. Organizatorzy przygotowali do wyboru jedną z trzech tras: łatwą (14-16 punktów kontrolnych), trudną (18-20 punktów kontrolnych) oraz rodzinną/drużynową (10-12 punktów kontrolnych). Na mecie na każdego będzie czekał słodki upominek oraz szansa na niespodziankę.

W sumie odbędzie się siedem edycji zawodów. Kolejne zostały zaplanowane na 22 maja, 26 czerwca, 16 lipca, 20 sierpnia, 25 września oraz wielki finał 23 października. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie czas. Na osoby, które wystartują w minimum czterech edycjach, będzie czekał pamiątkowy medal. Trzech najwytrwalszych zawodników z trasy trudnej i łatwej oraz rodzinnej/drużynowej zostanie uhonorowanych statuetkami.

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłych wrażeń!

Rodzinne Gry Parkowe to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasto Elbląg 2021/2022. Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu, EKO Gryf Elbląg.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama