UWAGA!

Moje dłonie widzą i słyszą

Elbląg, Moje dłonie widzą i słyszą

W sobotę 30 maja o godz. 10 odbędzie się I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej Osób Głuchoniewidomych. Miejscem spotkania będzie Muzeum Warmii i Mazur przy ul. Zamkowej 2 w Olsztynie. Wśród atrakcji znajdzie się wystawa prac, spotkanie poetyckie, turniej brydża i w szachy.

W programie festiwalu znajdzie się wystawa prac artystycznych osób głuchoniewidomych z całej Polski. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane rzeźby, fotografie i inne formy arteterapii. Wśród atrakcji znajdzie się możliwość zagrania w turnieju brydża lub w szachy z osobą głuchoniewidomą, a także nauka alfabetu Lorma. Podczas festiwalu odbędzie się spotkanie poetyckie z Andrzejem Żakowskim oraz Mariolą Butkiewicz. Na imprezie nie zabraknie również tańca integracyjnego.
     - W Polsce jest zarejestrowanych ponad 2 tys. osób głuchoniewidomych. Szacuje się, że jest ich ok. 7 tysięcy, z czego 13 osób pochodzi z Elbląga. Większość z nich nie wie o istnieniu naszej organizacji, nad czym bardzo ubolewamy - mówi Sylwia Magolan z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych w Olsztynie. - Wiele osób głuchoniewidomych realizuje się artystycznie, co chcielibyśmy zaprezentować podczas festiwalu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wystawa prac dla niewidomych i spotkanie poetyckie dla głuchych?; ) Witamy w Elblągu :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fan Miasta(2009-05-25)
 • To są osoby z równoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. Tworzą w ciszy i ciemności, nie znaczy to, że ich świat taki jest. Jeśli Pan Poprzednik chciałby się o tym przekonać, zapraszamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Organizatorzy(2009-05-25)
Reklama