UWAGA!

MotoMikołaje ruszają z pomocą i proszą o wsparcie

 Elbląg, MotoMikołaje wyruszają na ulice Elbląga podczas zeszłorocznego finału.
MotoMikołaje wyruszają na ulice Elbląga podczas zeszłorocznego finału. Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Nieco ponad miesiąc pozostał do wyruszenia MotoMikołajów na ulice Elbląga. Jak co roku pasjonaci motoryzacji z miasta i regionu odwiedzą dzieci w domach dziecka - z bardzo potrzebnymi prezentami. Została już uruchomiona internetowa zrzutka wspierająca akcję.

MotoMikołaje odwiedzą elbląski Dom Dziecka i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu. Chcą zawieźć do placówek m. in. odkurzacz piorący, automatyczną suszarkę do ubrań i kuchenkę mikrofalową.

- Z zebranych pieniędzy planujemy również zakupić produkty higieniczne, specjalistyczne pianki i żele, pieluchy, obiadki i inne drobne podarunki – informują na stronie internetowej zbiórki. 5 grudnia, w dniu finału akcji, planują odwiedzić z prezentami także oddział dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

- Akcja to kontynuacja tego, co robili nasi starsi znajomi, bo tradycja MotoMikołajów w Elblągu sięga lat 90., przybierała jednak różne formy – podkreśla Adrianna Maślińska, motocyklistka z Elbląga i jedna z organizatorek akcji. Dodaje, że placówki opiekuńcze i ich podopieczni, również z niepełnosprawnościami, mają duże potrzeby, warto więc wesprzeć inicjatywę. - Co roku zachwyca i rozbraja mnie uśmiech i szczerość tych dzieci, które odwiedzamy, dla mnie to wystarczająca zachęta do takich działań -zaznacza.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym tegorocznej edycji MotoMikołajów.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przesada może lepiej było bliżej świąt
 • Czy te mikołaje na jednym kole z czerwonego, potem 180 przez miasto też?
 • Fajny pomysł. Owsiaka też zawsze aktywnie wspierałem ale odkad zaangażował się w segregacje sanitarną to nie chce z nim mieć nic wspólnego. Ktoś ogarnia tę schizę ? Po wszczepieniu serum genowego całemu stadu w Anglii i na wzgórzach Golan urósł wskaźnik zachorowań rok do roku (w UK lato 2020: średnio dziennie 700 zakażeń w trakcie całego lata, lato 2021: średnio dziennie po 30.000 zakażeń od lipca). Zamiast obiecanej redukcji transmisji o 95% mamy ujemną skuteczność -4186%. To samo panstwo narodu wybranego: 24 sierpnia 2021 mają po 12.000 zakażeń a teraz sprawdzcie sobie ich statystyki rok temu w sierpniu 2020.Można łątwo wyszukać statystyki zakażeń na google wpisujac haslo "Covid cases"-> wyskoczy interaktywny wykres -> wybrać z listy np Izrael, Wielka Brytanię, Singapur (liderzy z całą populacją już po GMO terapii genowej)i porównać dowolny okres rok do roku
 • może cos czarne darmozjady dadza??? Księża kupują z kochankami auta w salonach to niech wspomoga, a nie narzekają że nie mają. Od tego chyba maja powołąnie y pomagac a nie tylko brac wiec KSIĘŻĄ nie brac a trzeba tez pomagac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  alex12@(2021-11-03)
 • Brawo. Swietna akcja Mikolaje na motorach. W ub roku szlam z wnukiemi mielismy szczescie widziec Mikolajow jadacych ul. Agrykola. Maly byl zachwycony. Pomyslalam wtedy jaka musi byc radosc dzieci z Domu Dziecka, do ktorych to mikolaje jechali. Dlatego powinnismy ich wspierac,
 • Po co Mikołaje????? Mamy Jarosława Kaczyńskiego słońce Narodu Polskiego ktory dba o wszystkie dzieci i je obdarza szczegolna troską koscielną i modlitewną. Maja wszystko i 500+ ktore jak nigdy wspiera wielkosc Narodu oraz ich rodzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  7
  Teofillo Skoruppo(2021-11-03)
 • Wszystko ładnie, pięknie tylko nie róbmy z wydarzeń, świąt które mają odpowiednie czas cyrku. Potem dziwicie się że młodzież nie zna podstawowych dat. A jak ma znać jak robicie im wodę z mózgu. Może przywitajcie za tydzień nowy rok? Bo to teraz trendy
 • Chyba ktoś tu nie zrozumiał przekazu. Cała akcja będzie miała finał w grudniu. Natomiast aby mogla mieć ona swój koniec musi być gdzieś początek. ; )W obecnej chwili zbieramy pieniądze potrzebne na zakup sprzętu oraz prezentów dla dzieci, a sam artykuł powstał w celach informacyjnych. ; )
 • Księża nie myślcie o sobie pomożcie !!!!!1Kochanki kosztuj a to wiemy ale możecie pomóc anie wszystko w kościołach złotem az kapie, tego Jezus nie żąda a skromności i miłoserdzia. a Wy sobie wiarą mordy smarujecie i na własna potrzebe zmieniacie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  olk12wp(2021-11-03)
 • @Adrianna M. - Pani Adraianno wszyscy zrozumieli przekaz ale w tak ponurych czasach warto jest sobie troszkę pożartować jak i z polityki oraz stosunku radykalnych instytucji do otaczającego nas świata. Inicjatywa słuszna i oczekiwana.
 • to w końcu pomagają czy proszą o pomoc bo nie rozumiem :)rząd też tak pomaga rozdaje co wcześniej innym zabrał
 • Świetnie. Ten czerwony sznur fajnie wygląda, co roku podziwiam z okna.