UWAGA!

Może we wrześniu

- Nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych nie została jeszcze opublikowana, ale jesteśmy przygotowani do wypłaty pieniędzy – zapewnia zastępca skarbnika Elbląga, Rozalia Grynis.

Podpisana przez prezydenta 18 sierpnia nowelizacja miała wejść w życie z początkiem września, ale zabrakło pieniędzy na realizację jej zapisów. Jak obiecuje minister polityki społecznej, Krzysztof Pater nowela zacznie obowiązywać w październiku. Pieniądze na wypłaty pochodzić będą z jednej z rezerw celowych, a ich nowe przeznaczenie musi jeszcze zaakceptować sejmowa komisja finansów publicznych.
     Według nowych przepisów, osoby, które do 1 maja korzystały ze świadczeń Funduszu Alimentacyjnego, za okres od pierwszego maja do końca roku otrzymają 70 procent dawnych świadczeń, nie więcej jednak niż 300 złotych na dziecko. Świadczenie - wprowadzone jako przejściowe - wygaśnie z końcem roku.
     W Elblągu na razie niewiele kobiet złożyło wnioski o wypłatę, ale te, które to zrobiły, mogą liczyć, że należne pieniądze otrzymają jeszcze we wrześniu.
     - Oświadczenia i dokumenty złożyło do nas około 50 uprawnionych matek – mówi Rozalia Grynis. - Jeśli do 5 września ukaże się nowelizacja ustawy, wypłaty dokonamy po 15 września. Osoby, które złożą wnioski o wypłatę podwyższonych świadczeń po 5 września, pieniądze otrzymają dopiero w połowie października. Wszystko oczywiście zależeć będzie od publikacji znowelizowanej ustawy – dodaje skarbnik.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama