[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na co głosować w Budżecie Obywatelskim?

2019-08-22
Aktualizowany 2019-08-22 14:34
 
Elbląg, Przed elblążanami kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
Przed elblążanami kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Budowa toru rowerowego, remont Batmana, budowa siłowni, remont chodników – to tylko niektóre projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego, które otrzymały pozytywną opinię urzędników. Głosowanie rozpocznie się 23 września.

Od 23 września elblążanie będą mogli głosować na kolejne projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Weryfikację urzędników przeszło 55 projektów: 36 inwestycyjnych i 18 „małych” projektów.
       - Duża część pomysłów – tak jak w latach ubiegłych dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, parkingów, poprawy stanu alejek w parkach, czy nowych placów zabaw – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       W inicjatywach ogólnomiejskich elblążanie mają do wyboru tylko pięć propozycji, z czego tylko dwie to „twarde inwestycje”. Na inicjatywy ogólnomiejskie przeznaczono 600 200 zł.  Odrzuconych zostało osiem propozycji. Jedną z głównych przyczyn jest przekroczenie sumy 600 tys. zł, która jest przeznaczona na projekty w tej kategorii.
       Zwraca uwagę stosunkowo duża ilość tzw. „małych projektów” - do 25 tys. zł. W każdym z pięciu okręgów do realizacji zostaną wybrane dwa. Pewni swego mogą być mieszkańcy okręgu nr 1, gdzie zgłoszono dwa takie projekty (Bezpieczna i słoneczna Zawada oraz Osiedlowe pikniki rodzinne). W pozostałych okręgach ich liczba waha się od trzech do pięciu i ich szacowany koszt wynosi po 25 tys. zł.
       W projektach „okręgowych” dominują „twarde” inwestycje: remonty chodników i ulic, budowa parkingów, placów zabaw i siłowni. Będzie można głosować także na remont rzeźby Batmana (okręg nr 1) czy budowę toru rowerowego typu Pumptrack (okręg nr 2).
       Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 20 października. W tym roku głosować mogą wszyscy mieszkańcy Elbląga bez względu na wiek i posiadanie (nieposiadanie) zameldowania w naszym mieście. Mieszkańcy będą mogli oddać trzy głosy na inicjatywy „okręgowe” - umieszczone w okręgu, w którym mieszkają, dwa głosy na „małe projekty” oraz jeden głos na inicjatywę ogólnomiejską. Głosy będzie można oddawać zarówno w formie papierowej jak i za pośrednictwem internetu. N inicjatywy miejskie przeznaczono 600 200 tys. zł, na inicjatywy okregowe po 500 tys zł (z czego 50 ty.s. zł jest przeznaczone na małe projekty).
       Projekty poddane pod głosowanie można zobaczyć tutaj.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Przeznaczyć na premie dla pracowników Urzędu Miasta
 • Dać to na podwyżki dla zmęczonych wakacjami nauczycieli.
 • Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieliśmy przez chwilę piękny kawałek terenu, mówię o przejściu pomiędzy Robotniczą a Próchnika - przeznaczone na to było jeżeli dobrze pamiętam 25 tyś. A czemu przez chwilę, a to dlatego, że do dnia dzisiejszego rosły tam wyższe chwasty niż piękne ozdobne rośliny które posadzili, śmieci też było co nie miara - wygląda to paskudnie. Może gdyby był śmietnik ograniczyło by to liczbę śmieci tam się walających. Z drugiej strony nie rozumiem faktu dlaczego jak ktoś robi taki projekt nie zapewni w nim utrzymania takiego terenu przez jakiś czas, przecież można to wpisać w postępowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  mmmmmmmmm(2019-08-22)
 • " Pewni swego mogą być mieszkańcy okręgu nr 1,gdzie zgłoszono dwa takie projekty (Bezpieczna i słoneczna Zawada oraz Osiedlowe pikniki rodzinne) " No cóż zapewne Pani Iwona i Pan Robert : ) ?? Odnowienie muszli koncertowej w Bażantarni. .czas najwyższy zrealizować. : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  pampi-ZAWADA(2019-08-22)
 • dokładnie. .. .dajcie kasę wypompowanym nauczycielom po ciężkich wakacjach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  11
  jaśśśśśśśśś(2019-08-22)
 • Budżet Obywatelski 2019: "Wykonanie nawierzchni ulicy Garnizonowej". Polegało to na przełożeniu/wyrównaniu betonowych płyt oraz dołożeniu kilkunastu do końca ulicy. To wszystko za 200 tys. zł - to jakaś kpina z mieszkańców i podatników. Żadnego asfaltu, krawężnika, chodnika i oświetlenia.
 • BO na Lotniczej. .. Park przy dawnym gim, nr 7- trawa po kolana, nasadzenia krzaczków ozdobnych- zarośnięte że ich nie widać. .. Wyjście z tunelu PKP- również były nasadzenia, krzaczory takie że nic nie widać, posadzone młode drzewka- połowa wyschła. .. wydane pieniądze i nikt się tym nie interesuje. .. trzeba było zrobić- zrobione i do zapomnienia. .. nikt tego nie kontroluje, nie sprawdza. .. SZKODA GADAĆ !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  tak_jest(2019-08-22)
 • Elblążanie! Bardzo proszę o głosowanie na remont muszli koncertowej w Bażantarni. To jest naprawdę fajne miejsce które wymaga odnowienia. Miejmy nadzieję że w tym roku się uda :-) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję
 • RobertKoliński Dramatu elbląskiego urzędniczo-politykierskiego BO akt kolejny, niestety zapewne nie ostatni. Byłem dziś zobaczyć jak postępują prace z remontem alejek w Parku Kajki - robota wre, robotnicy pracują i niby wszystko ok, ale miałem okazję porozmawiać m. in. z kilkoma spacerowiczkami (osobami starszymi, matkami z wózkiem, jedną panią o kulach) i ich opinie o wyborze rodzaju nawierzchni, po której przyszło im się dziś poruszać (w tej części już "zrobionej") nie nadają się specjalnie do zacytowania. Wózkiem przejechać to droga przez żwirową mękę, dla niepełnosprawnej spacer tamtędy to dramat a warto zwrócić uwagę, że nawierzchnia jest ledwie (częściowo) oddana i jeszcze sucha, co to jednak będzie po kilku dniach deszczu, to się przekonamy zapewne niedługo. Zastanawialiśmy się kolektywnie, czy w Parku Kajki będziemy mieć drugi casus Dolinki i niesławnego bagienka przy ruinach kąpieliska, zwanego powszechnie "wychodkiem dla psów" - czas oczywiście pokaże; Hashtagi: #BudzetUrzedniczy, #BudzetKorupcyjny, #BudzetSzkolny
 • Muszla w Bażantani, polana to powinna być wizytówka miasta. Dzielnicowe interesy w przyszłym roku.
 • I tak wygraja pomyały radnych to po co ten pic.
 • @RobertKoliński - Tak się składa, że nawierzchnia z parku Kajki lepiej się zachowuje przy mokrej pogodzie niż teraz a poza tym inwestycja jest jeszcze nie oddana do użytku więc nie marudzić.
Reklama