UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Jasną Górę z intencją, maseczką i ozonatorem

 
Elbląg, Na Jasną Górę z intencją, maseczką i ozonatorem
fot. Michał Skroboszewski

- Wyruszamy w pełnym poszanowaniu wytycznych epidemicznych. Nie będzie od nich żadnych odstępstw. Podjęliśmy decyzję, że organizujemy pielgrzymkę i wiedzieliśmy, że nie będzie ona łatwa logistycznie. Przecież z punktu widzenia pątnika ma on tym lepiej, im w drodze jest trudniej, lepiej duchowo - mówi ksiądz Waldemar Maliszewski, dyrektor Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Już 28 lipca pielgrzymi z diecezji elbląskiej wyruszą do Częstochowy. Tegoroczna, XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, będzie inna niż wszystkie poprzednie. Najbardziej widoczną zmianą jest ograniczona do 150 liczba jej uczestników. - Bywały lata, że z pielgrzymką szło pół tysiąca pątników, raz było ich nawet osiemset. W tym roku z Elbląga wyruszą tylko dwie grupy, łącznie będzie to 60 osób. Do nich dołączą jeszcze grupy pielgrzymów ze Sztumu, Kwidzyna i Iławy – mówi ksiądz Maliszewski.

Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów i uczestników pielgrzymek. Ich realizacja ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pątnikom, ale także wszystkim osobom postronnym, z którymi będą się oni stykać na szlaku pielgrzymki. - Tym razem nie będziemy korzystali z gościny w domach prywatnych, noclegi będą w remizach, w domach kultury, czy innych dużych pomieszczeniach. Przed wejściem pielgrzymów będą one dezynfekowane. Będziemy mieli ze sobą ozonator. Na trasie idziemy uformowani w pięć kolumn, bez maseczek, ale z zachowaniem obowiązującego dystansu. Podczas odpoczynku pielgrzymi obowiązkowo założą maseczki, co cztery kilometry każdy z nich będzie używał środków dezynfekujących. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki będą mieli codziennie mierzoną temperaturę. Do ich dyspozycji będzie także mobilny punkt medyczny - mówi ksiądz Maliszewski.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Bądź wola Twoja". - Przyjęliśmy je jeszcze wówczas, gdy nie wiedzieliśmy czy będziemy mogli wyruszyć na Jasną Górę. Właśnie wówczas pomyśleliśmy, jeśli nie wiemy, co będzie z pielgrzymką, to Bądź wola Twoja. Ten cytat z modlitwy "Ojcze nasz" jest aktualny nie tylko w tych trudnych czasach pandemii – mówi ks. Maliszewski.
      
      
        

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama