UWAGA!

Na szczepieniach tłumów nie ma

 Elbląg, Wciąż są wolne terminy szczep[ień w HSW
Wciąż są wolne terminy szczep[ień w HSW (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Elbląski Punkt Szczepień Powszechnych został uruchomiony w poniedziałek. W tym tygodniu można zaszczepić się szczepionką firmy AstraZeneca. Wciąż można zapisać się na „szybki“ termin szczepień.

W poniedziałek w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu ruszył Punkt Szczepień Powszechnych. Na ten tydzień przydzielono 1300 szczepionek firmy AstraZeneca. - Dużo poniżej możliwości punktu, ale i poniżej oczekiwań mieszkańców, bo nie wszyscy chcą się szczepić AstrąZenecą - mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga na dzisiejszym (12 maja) posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych.

W elbląskim Punkcie Szczepień Masowych brakuje chętnych do zaszczepienia.

- W poniedziałek i wtorek mieliśmy wypełnione terminy i szczepienia się odbyły. W kolejnych dnia nie każdy tzw. „slot“, czyli miejsce w grafiku dla pacjenta, nie został wypełniony - kontynuował Michał Missan.

W przyszłym tygodniu elbląski Punkt Szczepień  Powszechnych ma otrzymać kolejne 1300 szczepionek AstryZeneki oraz 500 szczepionek Moderny. - Być może wtedy będzie więcej chętnych osób - mówi wiceprezydent. - Największe zainteresowanie jest Pfizerem, ale tej szczepionki nam nie zaproponowano.

Punkt Szczepień Masowych w Hali Sportowo-Widowiskowej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18. Zapisać się można w standardowy sposób:

- na bezpłatnej i całodobowej infolinii 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL. 

- elektronicznie poprzez e-rejestrację na portalu pacjent.gov.pl. W tym przypadku konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

- poprzez kontakt z wybranym puntem szczepień. Mapa dostępnych punktów szczepień jest tutaj.

- poprzez SMS wysłany na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

- dzwoniąc do rejestracji w hali pod nr tel. 55 221 22 3255 221 22 42 i 55 221 22 52.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdyby była inna niż astra, pewnie byłoby więcej
 • Nikt nie chce szczepionki AstraZeneca, To dlatego takie pustki. Panie wiceprezydencie nie przyjmować tej szczepionki.
 • Dajcie Pfizera, tego co jest nikt nie chce
 • Tak, 1,7 zgonów na 100000 osób. Niecałe dwie osoby. Zakrzepica. Taaaaa, niesamowite zagrożenie. Pewnie więcej osób zmarłoby po połknięciu witaminy C albo innego popularnego leku. Więcej osób pewnie ma tą zakrzepicę też z innego powodu.
 • jest i on - mamy go - a więc wiadomo czym się będzie zajmował - szczepionkami firmy astrazeneca- jakie zaufanie do tej szczepionki takie też do niego - jak widać. astra nissana !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  zenobiusz(2021-05-12)
 • @RobertK147 - Zgłoś się na ochotnika żeby być tą jedną z dwóch osób zmarłych na zakrzepicę.
 • Oto właśnie efekt internetowej kampanii fake newsów. Nie chcą ludzie Astry, bo zła, bo jakiś pseudo znawca w internecie powiedział, ze Astra jest zła. No i tak tłuszcza powielała ten przekaz, no i mamy teraz tego efekty. Sam dostałem dwie dawki Astry no i nic, kompletnie nic nie miałem. Dalej wierzmy tym pseudo znawcom, nie szczepmy się, to te gamonie z Warszawy zafundują Nam 4 falę i kolejny lockdown
 • ojej, niemożliwe :)Nigdy w życiu!!!
 • Kiedy szczepionki od towarzyszy kubańskich?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Czerwony Sztandar(2021-05-12)
 • Poczekamy. .. Zobaczymy. .. Czas prawdę objawi. Jak dobrze, że nie brakuje królików doświadczalnych, którzy zupełnie darmo, motywowani jedynie strachem, testują preparat medyczny zwany szczepionką. W ciągu najbliższych miesięcy i lat będą się ujawniać skutki uboczne, które będziemy ze stoickim spokojem obserwować. Żadnego odszkodowania nie dostaną, to oczywiste. My niezaszczepieni co najwyżej nie będziemy mieli dostępu do filharmonii, w której i tak nie bywamy.
 • Szczepicie się cymbałki hehe ja na to leje możecie mnie nie wpuszczać nigdzie będziecie mieć interes to sami przyjedziecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  18
  QbeeQ(2021-05-12)
 • Palenie tytoniu szkodzi zdrowiu wybur należy do ciebie szczepić niby też się nie trzeba ale nie wejdziesz tam niepojedziesz tam i to jest wybór? niemam nic do osób które się szczepioł niech oni niemają nic do mnie a jeśli się ktoś chce szczepić to proponuję szczepionkę chińską oni mają największą wiedzę na temat swojego wirusa
Reklama