UWAGA!

Napisz ekologiczną piosenkę

Elbląg, Najmłodsi elblążanie bardzo chętnie - w przeciwieństwie do dorosłych - segregują odpady
Najmłodsi elblążanie bardzo chętnie - w przeciwieństwie do dorosłych - segregują odpady (fot. PS)

Od 28 do 31 maja odbywać się będą Elbląskie Dni Recyklingu. Zarządcy nieruchomości oraz nauczyciele będą mogli wziąć udział w konferencjach poświęconych tematyce ekologicznej, dzieci zaś będą bawić się podczas finału całorocznego konkursu selektywnej zbiórki odpadów prowadzonej w szkołach. Wszyscy natomiast mogą pokusić się o napisanie piosenki ekologicznej, która będzie towarzyszyć imprezie.

W ramach obchodów Elbląskich Dni Recyklingu w Bibliotece Elbląskiej zaplanowano konferencje: dla zarządców nieruchomości i firm współpracujących z ZUO Sp. z o.o. oraz dla nauczycieli - połączoną z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Odbędzie się również finał całorocznego konkursu na selektywna zbiórkę odpadów w elbląskich placówkach oświatowych, którego gospodarzem będzie Gimnazjum nr 4 - jeden z laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu.
     Kulminacyjny punkt imprezy nastąpi 31 maja na Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Tam w godz. od 11 do 21 odbywać się będzie festyn rodzinny. O oprawę muzyczną zadbają znane zespoły bluesowe oraz elbląskie szkoły i przedszkola. Gwiazdą wieczoru będzie Nocna Zmiana Bluesa.
     Organizatorem Elbląskich Dni Recyklingu jest Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Elblągu, a patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Henryk Słonina.
     - Z okazji obchodów Elbląskich Dni Recyklingu zachęcamy mieszkańców miasta do udziału w konkursie na piosenkę ekologiczną, związaną tematycznie z impreza – mówi Monika Sawko z Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Elblągu. – Finał konkursu odbędzie się podczas festynu 31 maja.
     Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do młodzieży oraz dorosłych.
     W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego (rodzica). Chodzi o napisanie tekstu i muzyki piosenki promującej Elbląskie Dni Recyklingu. Tekst powinien dotyczyć szeroko rozumianej ochrony środowiska, a zwłaszcza segregacji odpadów i recyklingu.
     Kompozycja konkursowa powinna zawierać zapis nutowy oraz nagranie na dowolnym nośniku magnetycznym - taśma magnetofonowa lub CD. Muzyka oraz tekst musi być kompozycją własną.
     Do zgłoszenia pracy konkursowej należy dołączyć: dane adresowe uczestnika konkursu (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu, adres skrzynki mailowej); pisemne oświadczenie autora, że kompozycja i tekst są jego dziełem i wszelkie prawa autorskie należą do niego; pisemne oświadczenie przeniesienia na rzecz organizatora autorskich praw majątkowych w przypadku wygrania konkursu.
     Ilość nadesłanych kompozycji przez jednego autora jest nieograniczona.
     Komisja konkursowa nagrodzi najlepsze propozycje: nagroda główna 2 000 złotych oraz dwa wyróżnienia w wysokości 500 zł.
     Prace należy przesyłać na adres: Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. ul. Szańcowa 1, 82-300 Elbląg, z dopiskiem „Konkurs - Elbląskie Dni Recyklingu" lub składać osobiście w siedzibie ZUO. Termin przyjmowania prac upływa 16 maja.
     Informacji o konkursie udziela Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., tel. 055 236-12-25, 055 236-36-20, e-mail zuo@elblag.com.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama