UWAGA!

Nareszcie weekend

 Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Pogoda od wczoraj daje się nam we znaki... W weekend obowiązują dwa ostrzeżenia meteorologiczne - z uwagi na silny wiatr oraz wezbranie wód z przekroczeniem stanów alarmowych.
      
       Dziś (piątek, 6 grudnia) św. Mikołaja. Nawiązując do dobroczynności i otwartego na potrzeby innych serca św. Mikołaja -biskupa Myry obdarowujemy się prezentami. W Mikołajki przypada też patronalne święto Katedry Elbląskiej i z tej okazji o godz. 18 odbędzie się tu uroczysta msza odpustowe. Natomiast uroczystej sumie odpustowej w sobotę (7 grudnia) o godz. 11 przewodzić będzie biskup elbląski Jan Styrna.
       W piątkowe popołudnie o godz. 17 w Bollywood Bowling Restaurant & Club przy ul. Odzieżowej 12 odbędzie się ostatni casting do 16. edycji wyborów Miss Ziemi Elbląskiej 2014. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie bezdzietne panny od 14 do 24 roku życia. Udział bezpłatny. Piekne elblążanki na start - nie przegapcie swojej (być może życiowej) szansy.
       O tej samej porze w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie z Tomaszem Glinieckim, promujące jego najnowszą książkę „Elbląskie okruchy XX wieku”. Polecamy wszystkim elblążanom zainteresowanym historią rodzinnego miasta.
       O godz. 18 z udziałem prezydenta i wiceprezydentów na Starym Rynku przed Katedrą rozświetlona zostanie uczyście główna miejska choinka. W scenariuszu zaplanowano także występ chóru Pro Musica z Próchnika, pozdrowienia od Świętego Mikołaja (którym tym razem zasiądzie w zabytkowym samochodzie) i słodki poczęstunek dla dzieci. Władze miasta zapraszają wszystkich elblążan.
       Na muzyczną rozgrzewkę o godz. 20.15 w ramach spontanicznych Mikołajek do radosnego szaleństwa w klubie Mjazzga zaprasza elblążan zespół Łąki Łan.
      
       W sobotę (7 grudnia) w godz. 7-14 przy ul. Dębowej 1c odbędzie się VIII Elbląska Giełda Birofilii. Na giełdę zjadą kolekcjonerzy-birofile prawie z całej Polski jak i z zagranicy. Przyjazd potwierdzili kolekcjonerzy z Litwy. Jeśli podzielacie tę pasję - nie może Was tam zabraknąć!
       Jest też gratka dla innych pasjonatów - RPG Elbląg i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają w godz. 10-15 do Działu Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl na Sobotni Event Fantastyki, podczas którego odbędzie się turniej gier karcianych, planszowych i bitewnych. Organizatorzy zapowiadają też inne atrakcje!
       Dla najmłodszych (dzieci w wieku 4-6 lat) oraz ich opiekunów o godz. 10.30 w Dziale Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej organizowane jest mikołajkowe spotkanie w Świerszczykowym Ogródku z pedagog Magdaleną Kamańczyk oraz Kamilą Majewską.
       Z okazji Mikołajek możecie wesprzeć Patrol Interwencyjny ds. Zwierząt Gospodarskich, a przy tym dobrze się bawić. Charytatywny mikołajkowy bal na rzecz zwierząt odbędzie się o godz. 11 w Elbląskiej Szkole Muzycznej.
       Również o godz. 11 MMKS Concordia Elbląg zaprasza wszystkich zawodników zainteresowanych treningami z pierwszym zespołem seniorów na zajęcia treningowe, które odbędą się na obiektach piłkarskich MOSiR przy ul. Skrzydlatej 1.
       Ostatnia tegoroczna edycja Elbląskiego Alleycata zapowiadana jest na sobotnie południe. Start na trasę o godz. 12 z Placu Słowiańskiego. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom tej imprezy...
      
       Lubicie filmy? W sobotę o godz. 15 w ramach projekcji pofestiwalowych 9. MFF Żydowskie Motywy w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej możecie bezpłatnie zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe i jeden film dokumentalny.
       U nas sprawdzicie też premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
       Wolicie spektakle teatralne? Teatr im. Aleksandra Sewruka proponuje pełnoletnim widzom pikantny spektakl „Sceny miłosne dla dorosłych". To rzecz o sprawach damsko - męskich z przymrużeniem oka. Jeśli jeszcze nie widzieliście - polecamy.
      
       Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zapraszają 8 grudnia (niedziela) w godz. 10-14 do domu Rektora przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym na przedświąteczny kiermasz prac swoich.
      
       Dla ceniących aktywny wypoczynek atrakcyjne propozycję na weekend przygotował MOSiR. Co w sporcie czeka na kibiców? W ten weekend kibice zobaczą mecze siatkarek Orła i szczypiornistów KS Meble Wójcik. Więcej w naszym artykule Sportowy weekend.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Redakcja portElu życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama