UWAGA!

Nazbierali ponad 50 worów śmieci

 Elbląg, Nazbierali ponad 50 worów śmieci
fot. arch. Nadleśnictwa Elbląg

Hałdą nazbieranych śmieci zakończyła się sobotnia akcja zbierania ich na Mierzei Wiślanej w Leśnictwie Jantar. W minionym tygodniu leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg oraz strażacy z OSP Jantar za pośrednictwem profilu społecznościowego Facebook wyszli do lokalnej społeczności z propozycją wspólnego zbierania śmieci. Zobacz zdjęcia.

Sprzątanie śmieci odbyło się w sobotę i pomimo niezbyt ciekawej pogody w akcji udział wzięło 26 osób. Leśniczy Łukasz podzielił wszystkich na mniejsze zespoły i przydzielił rewiry do sprzątania. W ciągu kilku godzinnej akcji uczestnicy tego spontanicznego wydarzenia zebrali ponad 50 worków ze śmieciami. Śmieci były sortowane na bieżąco i wrzucane do odpowiednich worków, a zbiorem worków pozostawionych w umówionych miejscach zajął się lokalny Zakład Usług Leśnych działający na zlecenie nadleśnictwa. Ilość śmieci na terenach leśnych gminy Stegna niestety jest tak ogromna, że nie sposób wszystkich wyzbierać pomimo regularnego sprzątania. Nadleśnictwo Elbląg co tydzień sprząta lasy, a gmina Stegna zajmuje się utrzymaniem trasy rowerowej. Nadleśnictwo Elbląg na ten cel co roku wydaje ok.100 tys. zł. Robimy wszystko na co nas stać, aby las był czysty ale turyści i nie tylko turyści w zastraszającym tępię zaśmiecają lasy. Na zakończenie sobotniego zbierania śmieci każdy miał okazję odpocząć i posilić się pyszną kiełbaska z ogniska. Chcielibyśmy, aby środowisko leśne Mierzei Wiślanej było czyste i przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów jak i dla samej natury. Dziękujemy uczestnikom za wsparcie i pokazanie serca dla lasu.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • SUPER inicjatywa. Ale jak tych "turystow i nie tylko"nauczyc porzadku i kultury?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  bluselka(2020-09-28)
 • Bardzo dobra inicjatywa lecz czy nie sprawiedliwiej było by pozbierać śmieci na swoim podwórku. Zapewniam że o wiele więcej śmieci jest w obrębie Gęsiej Góry w Elblążkowie. Jak będzie taka akcja piszę się na nią.
 • Kiedy w końcu w Polsce wprowadzą kaucję na plastikowe butelki PET? W Szwecji i innych krajach każdy zwraca zużyte butelki do sklepów w zamian za zwrot kaucji. A w Polce zużyte butelki lądują w rowie, czy na trawnikach.
 • @idwedie - O czym ty mażysz? W Polsce problemem jest oddać butelkę szklaną za którą zapłaciło się kaucję a ty mażysz o zwrocie plastikowej.
Reklama