UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie chodzi tylko o znak (Śladem publikacji)

 
Elbląg, Nie chodzi tylko o znak (Śladem publikacji)
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Czy w pobliżu tej drogi należy postawić lustro, próg zwalniający czy znak "Uwaga wyjazd"? Teoretycznie ma ona służyć wyłącznie tym, którzy dowożą zaopatrzenie do szkoły muzycznej i wywożącym odpady. A jednak korzystają z niej także rodzice dzieci pobliskiego żłobka, a widoczność od strony ul. Zielonej nie jest dobra. Nasz Czytelnik twierdzi, że trzeba i nie zgadza się ze zdaniem wiceprezydenta Janusza Nowaka.

Odnosząc się do artykułu jako inicjator poczułem się w obowiązku odnieść do słów pana Janusza Nowaka. Spodziewałem się tego, iż pan prezydent ograniczy się prawdopodobnie wyłącznie do interpretacji znaku z Kodeksu Drogowego i nie będzie chciał się szerzej pochylić nad tak bliskim problemem. Proszę pamiętać, kto te znaki tam postawił. Znak można postawić, zdjąć albo zmienić..., w zależności od potrzeb w tym związanych z bezpieczeństwem. Ponadto nie spodziewałbym się, że pan prezydent będzie dzielił mieszkańców na lepszych i gorszych, a mianowicie, czy zaopatrzenie szkoły/żłobka czy nawet służby komunalne nie zasługują na możliwość bezpiecznego włączenia się do ruchu? Proszę pamiętać, że miasto to mieszkańcy a nie urzędnicy! Jeżeli mieszkańcy zgłaszają problem, szczególnie jeżeli chodzi o życie bądź zdrowie, to wypadałoby się nad nim pochylić i spróbować znaleźć rozwiązanie. Czy pan prezydent weźmie na siebie odpowiedzialność, jeśli w tym miejscu dojdzie w końcu do kolizji, że sprawa została pozostawiona sama sobie? Niewielkim kosztem można usprawnić to miejsce niekoniecznie robiąc z tej drogi ogólnodostępną. Można oznakować możliwość zaparkowania do 5 min dla rodziców dowożących osoby do żłobka czy parafii (nie są to z pewnością tłumy) oraz poprawić komfort wyjazdu na przykładzie wyjazdu z placu ratuszowego... W tym miejscu dziękuję panu przewodniczącemu Antoniemu Czyżykowi oraz innym osobom za podjęcie interwencji. Sprawa może wydawać się mała i błaha, ale proszę pamiętać, że chodzi tu o troskę zdrowia i życia ludzkiego. Liczę, iż nasze władze z panem prezydentem na czele rozwiążą jednak ten problem patrząc na sprawę szerzej niż tylko przez pryzmat znaku B-1...

Czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Elblag to Wioska jakich molo w Polsce trzeba zasypac przejazd i po wszystkim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Mrowik(2020-01-08)
 • proponuję wykonać przekop
 • Są znaki a kto je przestrzega, nieuki i tyle.
 • Karać a mandaty o trzy zera w górę może to nauczy. Dziwne za granicą potulni jak baranki bo tam karzą i mandaty wysokie.
 • Zburzyć tę rudere z czerwonej cegły i już! Tak jak inne zabytkowe budynki wokół ratusza, które usunięto tam w ramach ciekawej koncepcji centrum miasta pozbawionego zabudowy, lansowane w Elblągu od czasów komuny PRL, która w zasadzie rządzi tu do dzisiaj i ma się całkiem nieźle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Ja też tu mieszkam(2020-01-08)
 • Bo pan wice chce być tylko wice, i chce mieć tylko spokój. Przed wyborami będą ustawiać znaki, a teraz po co?, dla kogo?, dla jakichś mieszkańców, a kim oni są?
 • Postawić Biedronkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Stonka(2020-01-08)
 • Jak by nie patrzeć, jest znak który zobowiązuje do jego przestrzegania. Wszystkim tym którzy mają go głęboko, a dojazd w to miejsce jest niezbędny, proponuję o wystąpienie z projektem obywatelskim. Jest sposób by to rozwiązać bez luster, progów zwalniających, czy przekopu.
 • Postawić szalet miejski bo jest tylko jeden na Rycerskiej. .. @WC
 • To chyba chodnik jest anie droga? Tak to wygląda z drugiej strony.
 • Zainstalować bramkę na pilota dla służb i chwatit ! Że te nasze prezydenty już nic nie potrafią zrobić i o byle "G"pytają sie mieszczan !!! Proponuję rozwiązać ten zarząd i radę miasta i zrobić jednoosobowego zarządcę, może być koń z Kadyn, Pan Zenek co zbiera puszki, lub emerytowanego Milicjanta lub ZOMO -wca, którzy bez problemu opanują zarządzanie Elbingiem. .. . "Nobel".
 • Przy szkole.muzycznej jest parking.na pl.konstytucji tez wielki parking,wystarczy przejsc przez droge.ale jak chce sie wjezdzac na schody,albo do szatni owego zlobka,to faktycznie trzeba przebudowac okolice i stworzyc tam droge dwujezdniowa zeby ąęny nie musiały z samochodu wychodzic,bo im 4litery przyrosly do fotela.Panie prezydencie,tak.byc dluzej nie moze.trzeba budowac droge ąęnom i szlabany stawiac zeby mogli wyjechac i wjechac jak pany,z dostojnoscia,zeby im sloma z butow nie wypadla.
Reklama