UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutuj o Elblągu: co zrobić z taką uliczką?

 
Elbląg, Według mieszkańca wyjazd z tej uliczki to newralgiczne miejsce, które stwarza zagrożenie
Według mieszkańca wyjazd z tej uliczki to newralgiczne miejsce, które stwarza zagrożenie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Sondaż portElu

Co zrobić z taką uliczką?
Władze powinny wprowadzić dodatkowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa (albo chociaż to rozważyć). 31.7%
Przepisy są jasne, więc żadne dodatkowe rozwiązania nie są potrzebne. 61.5%
Nie mam zdania na ten temat. 6.7%
Liczba głosów: 208. Sondaż został zakończony.

Teoretycznie ma ona służyć wyłącznie tym, którzy dowożą zaopatrzenie do szkoły muzycznej i wywożącym odpady. W praktyce, jak informuje jeden z mieszkańców, z małej uliczki prowadzącej od szkoły muzycznej do ul. Kosynierów Gdyńskich korzystają nie tylko wyżej wymienione, ale i rodzice dowożący dzieci do przedszkola czy osoby niepełnosprawne. Zauważa on, że o ile widoczność od strony ul. Traugutta jest całkiem dobra, o tyle od strony ul. Zielonej jest znacznie gorsza. A to, według mieszkańca, stanowi "bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia".

Jak opowiada mieszkaniec - w swoim liście skierowanym zarówno do prezydenta, jak i do radnych - widoczność wyjazdu ze wspomnianej uliczki jest znacznie ograniczona, zwłaszcza w przypadku jadących od strony ul. Zielonej w kierunku ul. Traugutta. Zaznacza on, że stanowi to duże zagrożenie i wyraża nadzieję, że władze miasta pochylą się nad tym problemem. Mieszkaniec zaproponował również, żeby w miejscu tym zamontować np. lustro, próg zwalniający czy znak "Uwaga wyjazd", co umożliwiłoby bezpieczne włączenie się do ruchu.

W grudniu temat ten podjął radny Antoni Czyżyk, który w swojej interpelacji skierowanej do prezydenta zapytał, czy nie dałoby się coś z tym fantem zrobić. Odpowiedział mu Janusz Nowak, wiceprezydent miasta odpowiedzialny m.in. za drogi: "(...) Wyżej wymieniona droga ma służyć wyłącznie dojazdowi dla zaopatrzenia szkoły oraz wywozów śmieci. Mówi o tym ustawiony przy wjeździe znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach i umieszczona pod nim tabliczka. Parametry techniczne drogi (w szczególności szerokość), która jest drogą wewnętrzną, nie pozwalają na przekształcenie jej w drogę ogólnodostępną".

Czy władze powinny się nad tym problemem pochylić i mimo wszystko rozważyć dodatkowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo? A jeśli tak, to które byłoby najbardziej korzystne? Czy nie ma takiej potrzeby i wystarczy jedynie rozsądek kierowców oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów? Zapraszamy do dyskusji.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama