UWAGA!

Nie dostać kosza

 Elbląg, Nie dostać kosza
Fot. nadesłana przez Czytelnika

Na Jeleniej Dolinie Nadleśnictwo Elbląg zamiast pojemników na śmieci zamieściło informację o celowym braku kosza w tym miejscu, o czym pisze nasz Czytelnik. Bardzo nie podoba mu się to rozwiązanie.

- Jeśli Departament Ochrony Środowiska UM akceptuje ten pomysł, to równie dobrze zamiast pojemników na śmieci na ulicach, przystankach, placach zabaw i w parkach można powielić informację, że to "patent Nadleśnictwa Elbląg" – ironizuje mieszkaniec. Szerzej krytykuje też działalność i politykę finansową Lasów Państwowych, prowadzoną przez nie gospodarkę leśną itd. Wreszcie podkreśla, że Jelenia Dolina jest miejscem rekreacyjnym dla wielu mieszkańców Elbląga.

- Już wkrótce zamiast na wysypisku, śmieci znajdą się w lesie i w jeziorze, choćby za sprawą zwierząt i wiatru, a to urocze miejsce zdegradowane zostanie do rangi zagrożonego epidemią śmietnika – stwierdza Czytelnik.

  Elbląg, Nie dostać kosza
Fot. nadesłana przez Czytelnika

Apeluje do odpowiedzialnych za porządek w tym miejscu i do mediów o interwencję.

Przypomnijmy, że likwidacja śmietników i umieszczenie tablic w wybranych miejscach już jakiś czas temu dokonały się staraniem leśników. Nadleśnictwo obstaje przy obranym kierunku działań.

- Tabliczki z informacją o likwidacji koszy i prośbą o to, by nie pozostawiać śmieci zostały powieszone na terenie nadleśnictwa ok. rok temu - zaznacza Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg. - W czasie minionego roku wszędzie, gdzie powiesiliśmy takie tabliczki, zauważyliśmy znacznie mniejszą ilość śmieci pozostawianych przez turystów. Na załączonych przez Czytelnika zdjęciach znajdują się śmieci, których nie zostawili turyści, tylko osoba, która pozbyła się śmieci wcześniej uzbieranych, co nie ma związku z zamontowaną tablicą. Jednocześnie zaznaczam, że zamieszczone na zdjęciu śmieci zostały uprzątnięte - podkreśla leśnik. Dodatkowo informuje, że nadleśnictwo regularnie sprząta obiekty turystyczne i co roku na ten cel wydaje ok. 100 tys. zł.

- Podczas sprzątania śmieci Zakład Usług Leśnych segreguje od razu śmieci, natomiast wielu ludzi bez względu na to, czy były specjalne kosze do sortowania śmieci, czy też jeden zbiorczy, nie sortowali ich i wyrzucali zmieszane śmieci do wszystkich koszy - komentuje jeszcze Jan Piotrowski. A brak sortowania wiąże się ze wzrostem kosztów i szkodą dla środowiska.

Leśnicy apelują o to, by po sobie sprzątać. "Opakowanie to tylko znikoma część wagi produktu. Dałeś radę przynieść śmieci do lasu? Dasz radę zabrać swoje śmieci ze sobą" - brzmi napis na tablicach Lasów Państwowych.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Porażka ci lesnicy!!!! Niby miłośnicy lasu, zwierzątek ale jednak ważniejsza kasa w portfelu. Ale czego oczekiwać skoro Lasy Państwowe są tylko z nazwy.....
 • Polacy (disko-polacy) mają brak siły by po sobie posprzątać śmieci. Mają za to siłę by tłumnie głosować na oszukańczą partię za plusy i disko-polo w TV. Rozpacz!
 • Nie problem przywieźć padlinę i piwsko, ale problem zabrać po tym śmieci. Bydlaki i tyle. Brak śmietnika na to co tam jest, nie jest wytłumaczeniem.
 • @Porazka - To tak ciężko pozbierać i zabrać ze sobą swoje śmieci? No kurła, nie rozumiem.
 • Nawet jak jest śmietnik, to śmieci w promieniu 100 metrów od niego porozwalane. Polacy Polacy. To nie wina leśnictwa, tylko chorych ludzi
 • Super pomysł!!!
 • W zasadzie to już zostało to już napisane w komentarzach. Dałeś radę przywieźć pełne butle i puszki piwska oraz siatki z jedzeniem? To i dasz radę zabrać to z powrotem do domu. Nauczmy się sprzątać po sobie. Nie rozumiem jak można pojechać choćby na Jelenią, nażreć się, opić piwskiem i zostawić śmieci pod wiatą lub wokół?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  4
  Ploterek(2022-05-16)
 • A ja się wcale im nie dziwię, bo ludzie to śmieciarze, część przywiozłaby worki śmieci z domu, skoro jadąc drogą potrafią wyrzucać worki ze śmieciami czy zużyte opony...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  1
  jaa23987(2022-05-16)
 • Bardzo dobry pomysł! Tak to powinno wyglądać! Super!! Hashtagi: #Hilary
 • Na nadesłanej fotografii czytelnika mamy piękny przykład wysokiej kultury panującej w wolsce... Oczywiście, nieomal, wszyscy odpoczywający na Jeleniej Dolinie mieli ze sobą duże worki na śmieci i do nich pakowali to, co im pozostało po imprezce na świeżym powietrzu... Pomysł panów leśników może nie najszczęśliwszy... niczego niestety nie zmienia. Kulturalni inaczej i tak zostawią po sobie śmietnik... bo tak każe prawo naturalne i kanony kultury diskopolowej pińset plusowej. Dodajmy, że ów śmietnik pozostawią w nadziei, że dzięki temu mniej zapłacą za wywózkę śmieci z ich świętego miejsca zamieszkania. zAment.
 • A borsuki szybko zorszarpią worki i kto będzie sprzątał, znowu ja; (
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  7
  Jeleń(2022-05-16)
 • @GłębokaMyśl - Dodam, że Ci ludzie biorą udział w wyborach, no i wybierają - też śmieci.
Reklama