UWAGA!

Nie możemy przenieść się w wirtualną przestrzeń

 
Elbląg, ...I tak będzie aż do sierpnia 2014 r.
...I tak będzie aż do sierpnia 2014 r. (fot. arch. AD)

Jak przewożone są maszyny na budowę? Dlaczego warto nosić kask i co się stanie, gdy go zabraknie? Do czego służy czerwono- biała taśma i co robi kierownik budowy? Odpowiedź na to ostatnie pytanie była szybka: – Rozkazuje! – odpowiedziały z entuzjazmem dzieci. Za uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu specjalne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa.

– Nie możemy przenieść się w wirtualną przestrzeń, a chcemy, aby ten czas remontu był dla was bezpieczny – mówił Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
       Remont budynku szkoły był niewątpliwie potrzebny, zabiegało o to spore grono ludzi. Jednakże rozpoczęte prace, zwłaszcza te prowadzone wewnątrz szkoły, budziły wiele obaw ze strony rodziców. Część z nich być może zostanie rozwiana po dzisiejszym (9 września) szkoleniu, które zostało przeprowadzone przez przedstawicieli wykonawcy.
       – Dzisiaj przeszkolimy ok. 300 uczniów. Podzieliliśmy ich na dwie grupy – młodzież gimnazjalną oraz licealną oraz dzieci z klas 1-6. Poinformowaliśmy o zasadach

  Elbląg, Nie możemy przenieść się w wirtualną przestrzeń
fot. WS

bezpieczeństwa, o zagrożeniach, jakie wynikają z prowadzonych prac, opowiedzieliśmy także o tym, w jaki sposób uczniowie powinni się zachowywać czyli m.in. zachowywanie odstępu od barierek, taśm odgradzających oraz tabliczek ostrzegawczych – mówiła Patrycja Wilińska, przedstawiciel wykonawcy robót. – Wszelkie prace wykonywane wewnątrz budynku prowadzone są po godz. 16, wtedy, gdy uczniów nie ma w szkole. Zostali oni również poinformowani o tym, że tam gdzie widać taśmę odgradzającą, są zamknięte drzwi albo widnieje informacja ostrzegawcza to wejście jest po prostu niemożliwe. Przestrzegamy również uczniów przed tym, aby w ogóle nie wchodzili na teren budowy, który znajduje się na zewnątrz budynku.
       I tak będzie przez cały rok szkolny, trzeba będzie uważać, bowiem przewidywany termin zakończenia prac to sierpień 2014 r.
       – Jeśli to szkolenie nie będzie wystarczające wrócimy do tego jeszcze raz, w odpowiednim czasie. Mam jednak nadzieję, że to, które odbywa się dziś będzie wystarczające. Mamy inteligentną młodzież, myślę, że wszystko zrozumieją. Tym bardziej, że sytuacja na obszarach, w których na co dzień przebywają uczniowie będzie się stabilizowała, będzie coraz mniej uciążliwa. Oczywiście te prace zewnętrzne będą troszeczkę dokuczliwe, bo może rozlegać się hałas, ale w miarę postępu robót takich sytuacji będzie coraz mniej – mówił dyrektor Korpacki. – Od dziś realizujemy zajęcia tak, jak to zostało zaplanowane. Z każdym dniem będzie coraz ładniej.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama