UWAGA!

Niecodzienna lekcja niemieckiego

 
Elbląg, Niecodzienna lekcja niemieckiego
fot. nadesłana

Długo wyczekiwany piątek, 17 października a z nim wizyta „Deutsch-Wagen-Tour” i lektorki języka niemieckiego przyniosła niesamowite wrażenia uczniom Gimnazjum nr 6 oraz zaproszonym szóstoklasistom z SP 4.

Projekt edukacyjny „Deutsch-Wagen-Tour“ realizowany przez Goethe Institut w Warszawie. Jego formuła zawarta w kilku słowach, to nic innego jak kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia, stawiający na naukę poprzez śmiech i zabawę. Niekonwencjonalne metody, gry i animacje językowe to jego znak rozpoznawczy.
       Lektorka DWT Magdalena Jurowska pokazała, jak przez taniec, muzykę, śpiew oraz zabawy z piłką, chustą animacyjną można zorganizować ciekawą niejedną lekcję języka niemieckiego. Również drobne upominki (koszulki, długopisy, kubki, plany lekcji), które były nagrodami za aktywny udział w konkursach, zachęcały naszych uczniów i zaproszonych gości do działania. W klasie panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, żywiołowość, a na twarzach uczestników malowały się uśmiechy.
       Takie niekonwencjonalne spotkanie z językiem niemieckim bardzo podobało się uczniom. Nauka była dla nich czystą przyjemnością.
      
      
Anna Gilbas - Kutra, Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama