UWAGA!

Nieprzyjemna przygoda w parku Traugutta

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca. Park Traugtta, października 2019,
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca. Park Traugtta, października 2019, fot. PiotrTyski

- Jestem nowa w Państwa mieście, mieszkam tu od kilku miesięcy, ale nigdy nie spotkała mnie taka przykrość – pisze nasza Czytelniczka, opisując spacer ze swoim psem po parku Traugutta.

Wybrałam się na wiosenny spacer z psem, pięknymi parkami. Wracając z parku Dolinka, przechodząc przez park Traugutta miała miejsce niemiła sytuacja – pisze pani Aneta. - Z dala ode mnie, na polu trawy stało kilka osób dorosłych ze swoimi psami, które bawiły się ze sobą. Wszystkie psy były spuszczone ze smyczy! Byłam daleko od tych ludzi i ich psów, mój pies cały czas był przy nodze na smyczy.

W pewnym momencie, gdy byłam koło placu zabaw, zauważyłam że biegną za nami trzy psy, jedna z właścicielek przywoływała swojego, ale nic z tego. Psy zaczęły ujadać, jeden skakał mi na nogi, a drugi zaczął atakować mojego psa. Sytuacja była na tyle nerwowa, że zaczęłam krzyczeć, aby zabrali swoje psy od mojego. Niestety, nie było reakcji, tak jak stali daleko od tej sytuacji, tak stali. Udało mi się w pewnym momencie podciągnąć mojego psa na smyczy, tak aby złapać go w ręce i aby obce psy nie rzuciły się na mnie, bo nie chciałam zostać pogryziona.

  Elbląg, Nieprzyjemna przygoda w parku Traugutta
(fot. Czytelniczka)

Ze względu na to, że jestem osobą niepełnosprawną, wpadłam w panikę, zaczęłam płakać i trząść się. Psy odbiegły, właścicielka jednego podeszła i zabrała swojego, wtedy ja odeszłam w bezpieczne miejsce dla siebie i mojego psa. Obejrzałam go dokładnie, nie miał na szczęście ran ani uszkodzeń . Gdy uspokoiłam się, zadzwoniłam do Straży Miejskiej i odbierający telefon pan wysłał patrol. Po Straży Miejskiej przyjechała także policja w celu sprawdzenia danych osobowych osób, które nie posiadały przy sobie dowodów osobistych. Każdy właściciel dostał mandat zgodnie z kodeksem wykroczeń, który mówi o obowiązku prowadzenia psa na smyczy. Jedna z osób odmówiła przyjęcia mandatu.

Oczywiście nie obeszło się bez negatywnych i obrażających mnie komentarzy, Stwierdzono że zamiast przyjaciół, doigram się wrogów w parku. Zaproszono mnie nawet na wieczorny spacer, aby się "zaprzyjaźnić" (co biorę za groźbę). Oskarżono mnie o bezmyślne wzywanie służb, ci ludzie twierdzili też, że powinnam zostać za to ukarana.

Ale dlaczego, czym ja zawiniłam? Przecież to ja stosowałam się do regulaminu, szłam ze swoim psem na smyczy. A to że często ta grupa osób spotyka się w tym miejscu i spuszcza swoje psy, nie oznacza, że mają do tego prawo i są ważniejsi m.in. dlatego że mieszkają tu od urodzenia i im wolno. Z pięciu osób tylko jedną było stać na przeprosiny.

Skoro jest obowiązek wyprowadzania psa na smyczy, czemu tego ludzie nie robią, podobnie jak ze sprzątaniem odchodów po psach? W parku Traugutta widnieje napis: „Pamiętaj, Twój pies musi być na smyczy, a pies agresywny – w kagańcu. Zawsze posprzątaj po swoim psie!”

Chciałabym przestrzec inne osoby, aby uważały na psy biegające luzem. Chciałabym prosić także, aby każdy właściciel psa zastanowił się, jakie są jego prawa i obowiązki” - napisała pani Aneta.

Jak informuje Straż Miejska w Elblągu, tylko w kwietniu miało miejsce 13 interwencji dotyczących puszczania luzem psów przez mieszkańców.

- Pięć takich interwencji zakończyło się wystawieniem mandatu karnego dla właścicieli psów, pięciu właścicieli zostało pouczonych o swoich obowiązkach na podstawie art. 41 kodeksu wykroczeń oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Elblągu. W dwóch przypadkach psy zostały odłowione przez strażników i bezpiecznie trafiły do swoich domów – informuje Straż Miejska w Elblągu, przypominając też o obowiązkach właścicieli psów.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To może czas wybudować tam park dla psów... to miasto demokratyczne, gdzie KAZDY powinien znaleźć dla siebie miejsce. Właścicieli psów rozumiem... chcą aby ich pupil się wyszalał, więc jedynym rozwiązaniem jest budowa kolejnego, ogrodzonego Parku dla psów. Władzę miasta do dzieła!!!!
 • Popieram! Budują place zabaw, czy ścieżki rowerowe, to i powinny się znaleźć fundusze na parki dla psów. Całe życie psa na smyczy trzymać nie można, też musi się gdzieś wylatać. Skoro przeszkadza to innym to trzeba wyznaczyć i ogrodzić teren dla psów jak to ma miejsce w parku dinka.
 • Psi park w każdym parku i problem. rozwiazany. Proste i praktyczne rozwiązanie.
 • Wy wszyscy psiare to do jednego wora cała dolinka i park Traugutta to jedne gnojowisko i sralnia dla psów jak zwrócic uwagę to jeszcze cię zbluzga i do bicia skacze cale chodniki oblepione wszyscy jestescie jednakowi najlepiej zlikwidować parki i zrobić sralnie dla psów
 • Właśnie w każdym parku powinien być wybieg dla psów
 • @Kaczor - A Twoje pety są cool a to że parkujesz na trawniku również jest cool?
 • aja sobie nie rzycze siedzieć w parku i wdychac psi gnój i fetor wachaj go u siebie w domu park to miejsce wypoczynku dla ludzi chyba tego nie wiesz
 • Norma. D.. właściciele. Mam to samo. Chodzę ze swoim psem na smyczy. Ile razy już miałem sytuację chociażby w lesie. Pies biega samopas, właściciela nie widać, jest gdzieś kilkaset metrów dalej. Zaczyna się atak. Dopóki właściciel dobiega to mija z minuta a ja walcze z psami. Gość wielce zdziwiony że jego pies zaatakował. Albo ile razy były ataki a właściciel nie umie zareagować, boi się odciągnąć swojego psa. Puszczasz psa bez smyczy ? Załóż mu kaganiec. Tylko i aż tyle.
 • jak pies sra na chodnik to te brudasy tyko się rozgladaja czy nikt nie patrzy i ucieka jak najszybciej
 • Właściciel ma OBOWIĄZEK pilnować swojego psa. Nie można dopuścić do tego, aby pies, zaatakował biegające dzieci, czy spacerujące rodziny. Po to jest ten regulamin, by go przestrzegać - dla bezpieczeństwa innych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  97
  1
  Kaśka1(2022-04-27)
 • @Park dla psów - A co da park dla psów skoro właściciele tych psów to d..?
 • jak akurat nie palę idiotko i nie mam zamiaru wachać waszych gnojowników wystarczy ze wy smierdzicie
Reklama