UWAGA!

No i poleciały

 Elbląg, No i poleciały
fot. nadesłana

W miniony weekend w lasach Nadleśnictwa Elbląg między Krynicą Morską i Piaskami odbył się VIII Ptasi Piknik. Każdy, kto lubi przebywać w lesie i interesuje się przyrodą, mógł pod okiem leśników i ornitologów z bliska podglądać niesamowity spektakl przyrodniczy, jakim są jesienne migracje ptaków.

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Drapolicz oraz takimi organizacjami jak Fundacja Akcja Bałtycka, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Kuling, WWF, a także Krynicą Morską, Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana, Atelier Gdańskie, oraz rybołowy on-line odkrywali tajemnice świata ptaków przyrody i lasu przed przybywającymi na Ptasi Piknik gośćmi. Ponadto uczestnicy Ptasiego Pikniku mogli spróbować swoich sił w rzeźbieniu ptaków w drewnie, pirografii, pomóc w obrączkowaniu ptaków, zobaczyć z bliska sowę śnieżną, na wieży obserwacyjnej policzyć przelatujące ptaki, zbudować, a potem zabrać do domu budkę lęgową dla ptaków i wziąć udział w wycieczce z ornitologiem. Nikt nie wyjechał z pikniku z pustymi rękami, na wielu stoiska można było zdobyć ciekawe materiały edukacyjne oraz po odwiedzeniu wszystkich piknikowych atrakcji można było zdobyć oryginalny piknikowy magnes na lodówkę i plakat edukacyjny z sylwetkami ptaków.
       W trakcie dwóch dni Ptasiego Pikniku ponad 2000 uczestników oraz ornitolodzy naliczyli 203 tys. ptaków. Jak zwykle nie zawiodły nas zięby, których przeleciało 122 tys., w dużych ilościach przelatywały także bogatki 32 tys. i modraszki 28 tys.. Z ptaków drapieżnych najliczniejsze były krogulce 732 osobników i myszołów 35 osobników. Dziękujemy wszystkim za udział.
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama