UWAGA!

Nocowanie kosztuje (opinia)

Elbląg, W szpitalu miejskim też opłaty za nocleg budzą wśród rodziców emocje
W szpitalu miejskim też opłaty za nocleg budzą wśród rodziców emocje (fot. Anika)

- Czytałam Państwa ostatni artykuł [Za nocleg w szpitalu trzeba zapłacić - red.] odnośnie opłaty za łóżko w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. Chciałam napisać również coś od siebie - napisała do naszej redakcji Czytelniczka. W grudniu leżała przez tydzień ze swoją 8 - miesięczną córeczką w szpitalu miejskim. Otrzymała rachunek na 140 zł. - To opłata za łóżko, bo ewidentnie tak mi napisano. Wystąpiłam o umorzenie tej kwoty, ale mi odmówiono - kobieta nie kryje żalu. Poniżej publikujemy opinię nadesłaną.

"W grudniu leżałam przez 7 dni z moją 8 - miesięczną córeczką w szpitalu miejskim w Elblągu. Córkę karmię piersią, więc oczywiście moja obecność przy chorej córeczce była konieczna. W dniu kiedy moje dziecko zostało przyjęte na oddział zapytałam panie pielęgniarki czy można napisać do szpitala wniosek o umorzenie zobowiązania. W odpowiedzi usłyszałam, że jak najbardziej i, że w dniu wypisu przekażą mi odpowiedni wzór wniosku - tak rzeczywiście się stało.
       W ciągu tych 7 dni nocowałam (spałam) z córką w łóżku podarowanym szpitalowi od Fundacji WOŚP. Przez cały ten czas nie korzystałam z prysznica (mąż mnie na godzinę "wymieniał"), nie jadłam, nie korzystałam z czajnika na kawę czy herbatę (herbatę miałam w termosie, codziennie przynosiła mi ją moja teściowa). Jedynie z czego korzystałam, to z WC i co jakiś czas musiałam podładować telefon.
       W dniu wypisu odebrałam wniosek od Pani pielęgniarki, który uzupełniłam i złożyłam do sekretariatu. Otrzymałam odmowę umorzenia zobowiązania (140,01zł) OPŁATY ZA ŁÓŻKO (w liście ewidentnie widniał wpis, iż opłata jest za łóżko, a owe łóżko było, podkreślam, podarowane przez fundację WOŚP) . W liście, który otrzymałam przeczytałam, iż "zwolnienie z zobowiązania opłaty za łóżko stanowi naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Naruszeniem tej dyscypliny jest również uszczuplenie wpływów należnych jednostce sektora finansów publicznych".
       Napisałam odmowę, w której tłumaczyłam, iż jestem matką karmiącą, musiałam przybywać z dzieckiem, że korzystałam z łóżka podarowanego przez fundację WOŚP, że nie jadłam i nie piłam, za tv oczywiście płaciłam osobno. Nie rozumiałam za co policzyli mi 20zł za dobę. Rozumiem, że wymiana pościeli jest tyle warta, czy też korzystanie z toalety lub podładowanie komórki. Otrzymałam kolejną odpowiedź, w której podobnie tłumaczyli, iż nie mogą mnie zwolnić z opłaty, jedynie rozłożyli mi ją na raty.
       Jeśli umarzanie opłaty za łóżko jest naruszeniem ich dyscypliny finansów publicznych, to dlaczego panie pielęgniarki poinformowały mnie inaczej i dlaczego istnieją w ogóle takie wnioski...?
       Oczywiście zadzwoniłam i zapytałam czy nikomu nie umarzają, usłyszałam, że nikomu. W takim razie w dniu przyjęcia mojej córki do szpitala zostałam jako rodzic wprowadzona w błąd. Oczywiście jako matka karmiąca i tak nie mogłabym zostawić mojego dziecka i nawet gdybym nie karmiła to też bym nie zostawiła córkę samą. Jednakże to nie zmienia faktu iż otrzymałam sprzeczną informację."
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Moim zdaniem jest tylko jedna rada - dalej odmawiać płacenia. Niech szpital poda sprawę do sądu, a wtedy nich udowodnią, że mają prawo uzyskiwać dochody z tytułu korzystania przez chorych lub ich rodziny, ze sprzętu i wyposażenia otrzymanego jako darowizna. Chyba, że w umowie darowizny jest zaznaczone, że szpital może takie dochody pozyskiwać - w co wątpię.
 • Polska dziwny kraj za szpital sie płaci a w wiezieniach siedza pedofile,zabójcy itp.i na ich utrzymanie jest kasa.Kara smierci powinna wrucic,było by poprostu taniej.
 • Sie zacznie nie bawem. .. polecam wszystkim i każdemu z osoba założenie profilu zaufanego i dostęp do ZiP (Zintergrowany system informacji Pacjenta), można sobie ciekawych rzeczy poczytać np. czy lekarz do którego chodzimy prywatnie, nie pobiera dodatkowo za nas z NFZ, lub czy robiąc nam jedną usługe nie wpisuję więcej. .. Nie wiem dlaczego nadal, mimo już sporej zmiany podejścia Urzędników czy innych pracowników państwowych, w służbie zdrowie nadal panuje zadufanie i beton.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  0
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2019-02-01)
 • Nie twierdze że podejście szpitala jest dobre ale trzeba na to spojrzeć z innej strony. Pani była z dzieckiem chorym w szpitalu, ale sama jest zdrowa. Korzystała z toalety, wody, wypranie pościeli itp. Opłaty za media szpital robi z publicznych funduszy. Więc my wszyscy musielibyśmy za to zapłacić. Jeśli takich matek tygodniowo jest 10,to mamy prosty rachunek - 1400 zł z naszych składek.
 • @Tomek.ł - Też jestem zdania, że idioci powinni trafiać na szubienicę.
 • Panie pielęgniarki zachowały się w 100% rzetelnie. Jest wniosek i dostała go Pani. Trochę na wyrost jest twierdzenie, że telefonicznie uzyskała informację, że każdemu odmawiają umorzenia. Poważnie administracja strzela sobie w kolano. Niech wpisują opłata za pobyt, korzystanie z pościeli i sanitariatów. Wiedząc, że poniesie się opłatę 20,- / doba odmówi Pani dziecku opieki medycznej w szpitalu i honorowo powie to ja dziękuję bo 140,- zł piechotą nie chodzi ?
 • Jakiś czas temu zawoziłem tam ciężarną żonę która zaraz miała rodzić i źle się poczuła i cieć nie chciał szlabanu otworzyć bo trzeba zapłacić za wjazd pod szpital ! Wyobrażacie sobie? Dyrekcja szpitala postawiła sobie szlaban i każe płacić? To jakieś kpiny z chorych ludzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  konowały!(2019-02-01)
 • Bicie piany o łóżko, gdzie rodzic dostaje pościel itd. Jak nie było łóżek też dramat. A czy droga specjalistyczna aparatura pozyskana z WOŚP na wielu oddziałach funkcjonuje za darmo ? Darowizna :) Poza NFZ, poza kontraktami ? Szpital owszem dostaje darowiznę ale z pełnym inwentarzem, koszty eksploatacji, serwis, przeglądy sprzętu.
 • @Tomek.ł - "Kara smierci powinna wrucic", a za takie byki ortograficzne powinna WRÓCIĆ chłosta.
 • Sprawa jest prosta, nie wspierać tej fundacji i tyle. Ja od kilku lat.nie wspieram tej akcji i nie będę wspierał.
 • Nie placic. Szpital jest bankrutem. Nic nie zrobi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Pracownikszpitala(2019-02-01)
 • Twój nick jest zgodny z tym co piszesz
Reklama