UWAGA!

Nowa strona radnych

 
Elbląg, Urzędnicy zaprezentowlai dziś nową stronę www Rady Miejskiej
Urzędnicy zaprezentowlai dziś nową stronę www Rady Miejskiej (fot. Michał Skroboszewski)

Elbląska Rada Miejska, po raz kolejny, zdecydowała się na informowanie mieszkańców o swojej działalności za pośrednictwem własnej strony internetowej. Dzisiaj odbyła się jej oficjalna prezentacja.

Historia strony internetowej elbląskiej Rady Miejskiej ma już kilka lat. - Strona powstała decyzją prezydenta Grzegorza Nowaczyka i na początku była aktualizowana, ale później zaniechano publikowania na niej informacji o pracy radnych. Przewodniczący Jerzy Wilk chce ją "ożywić" wspólnie z radnymi obecnej kadencji. I to od aktywności radnych właśnie będzie zależało, co i w jakiej ilości będzie publikowane w Internecie. - mówiła... Monika Borzdyńska z biura Rady Miejskiej w Elblągu w kwietniu 2015 r.

Lata mijają, radni się zmieniają, strona internetowa nadal nie mogła zdobyć popularności. W lutym tego roku strona www elbląskiej rady nadal informowała, że jej przewodniczącym jest Marek Pruszak, a na liście radnych figurowały osoby, które jesienią 2018 r. nie zdołały ponownie zdobyć mandatu. - Osoba, która wprowadzała informacje na stronę, jest na zwolnieniu lekarskim, ma być wyznaczone przez pana prezydenta osoba na zastępstwo. Ponadto strona nie jest zbyt funkcjonalna w obsłudze, dlatego zostało zlecone wykonanie przez pracowników nowej platformy internetowej, która będzie spełniać oczekiwania mieszkańców. Proszę o jeszcze trochę cierpliwości – powiedział nam w lutym 2019 r. w  Antoni Czyżyk, obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Dziś zaprezentowano nową wersję strony Adres: radamiejska2018-2023.elblag.eu sugeruje, że jest to strona na jedną kadencję.

- Pokazując te stronę otwieramy się na mieszkańców. Będą mogli oni wejść w interakcję z radnymi. Nie chcemy tu politykować, raczej służyć i słuchać. Przyszłościowo myślimy też o innych źródłach komunikacji – mówił Antoni Czyżyk na dzisiejszej konferencji prasowej, na której zaprezentowano nową stronę elbląskiej rady miejskiej.

Stronę stworzyli pracownicy Urzędu Miejskiego. Fajerwerków nie ma – strona jest prosta i w opinii przewodniczącego ma ułatwić mieszkańcom (i potencjalnym wyborcom) zaznajomienie się z aktywnością radnych: przede wszystkim składanymi przez nich interpelacjami i odpowiedziami prezydenta, praca na sesjach oraz w komisjach oraz głosowaniem nad poszczególnymi uchwałami. Większość treści, która jest zaprezentowana na stronie, jest dostępna również na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Część linków ze strony rady miejskiej wprost przenosi użytkowników na strony BIP.

Strona ma charakter informacyjny, raczej tablicy ogłoszeniowej niż interaktywnego medium służącego komunikacji z mieszkańcami. O bezpośredni, „żywy” kontakt z mieszkańcami radni w dalszym ciągu będą się musieli postarać za pomocą własnych mediów społecznościowych oraz stron www.

Brakuje kilku rzeczy: możliwości komentowania, ułatwień dla osób niedowidzących, można było postarać się o podobne zdjęcia radnych (np. na tym samym tle).

Strona rady jest dostępna pod adresem: radamiejska2018-2023.elblag.eu

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Cała prawda o kandydacie na posła PiS, Leonardzie Krasulskim i jego synu na [kod. elblag. pl]
 • Brawo Pis! Hashtagi: #brawopis
 • Ok. Tylko dlaczego niektórzy radni są przedstawieni na zdjęciach sprzed kilkunastu lat? Zróbcie aktualne zdjęcia, bo mieszkańcy najwyraźniej nie będą ich rozpoznawać.
 • Panie Tołwiński pan jako radny niezależny co pan możesz w tej radzie zrobić? Zwyczajnie nic, czy więc nie powinien pan złożyć mandatu - byłoby to zapewne lepsze dla mieszkańców a i pan by się nie "mordował"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  wicia(2019-09-12)
 • RobertKoliński Choć nowa strona elbląskiej Rady Miasta stanowi pewien postęp, to jednak nasze strony miejskie wciąż niestety przypominają swoim wyglądem i użytecznością przaśne lata 90-te i początki ery internetu - naprawdę nie możemy wziąć przykładu z najlepszych i wzorować się choćby na stronach urzędów trójmiejskich, które wyczerpująco i przejrzyście informują o pracach poszczególnych organów samorządowych? PS. Redakcji oraz generalnie elbląskim mediom polecam zainteresowanie się ostatnimi badaniami opinii społecznej, które PO zleciła Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu, z których niezbicie wyszło, że na Lewicę w naszym okręgu (nr 34) chce głosować już 17% wyborców i wyborczyń - ciekawe czy i kiedy się nimi "pochwalą"?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  10
  RobertKoliński(2019-09-12)
 • Daj sobie spokoj to jest juz zenujace. Masz honor. Czytalem i g....no tam jest. Daj cos konkretnego.
 • Czas najwyższy sprawdzać ' pracę ' tych, których nie chcieliśmy wybrać, a jednak weszli w miejsce ' rezygnujących ' z wielkiego komitetu, wielkiego włodarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  NIE słup .(2019-09-12)
 • ' W zależności od tego, kto jakie funkcje pełni w Radzie Miejskiej, takie otrzymuje wynagrodzenie. I tak przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 100 proc. tak zwanej podstawy, czyli 2 649,69 zł, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący komisji stałych 85 proc. tej kwoty, czyli 2 252,24 zł, wiceprzewodniczący komisji stałych 60 proc. - 1589,81 zł, a radni "bezfunkcyjni" 45 proc. podstawy, czyli 1192,36 zł " NA RĘKĘ. Co radny z Twojego okręgu wyborczego zrobił dla miasta lub Twojego okręgu ?? A może, ograniczył się na podwyższaniu opłat np : za wywóz śmieci. Jak to było, po wyborach samorządowych w zeszłym roku ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  mieszkaniec osiedla(2019-09-12)
 • Jesteście z innej epoki nie rozumiecie nas mieszkańców i naszych potrzeb. Robicie to na co pozwala olsztyn ,nie potraficie walczyć z olsztynem o równą kasę dla Elbląga. Radni Wasze ruchy sprawiaja komedie o zażenowanie .
 • Mija rok a tu zero interpelacji, co za aktywność niektórych rajców. Powalająca.
 • Poszli WON
 • I ile milionów na to poszło? Po co im strona, te swoje dokonania mogą spokojnie i za darmo publikować na Twitterze.
Reklama