UWAGA!

O prawach człowieka przy pierogach

 
Elbląg, (zdj. nadesłane arch. III LO)
(zdj. nadesłane arch. III LO)

Dlaczego 16-letni pacjent musi zgodzić się na leczenie w szpitalu? Co może stać się z 15-latkiem, który popełni przestępstwo? Gdzie kobiety nie mają żadnych praw? Odpowiedzi między innymi na te pytana poznali licealiści z III LO im. Jana Pawła II w Elblągu.

Dzień przed feriami wiosennymi w szkole przy ul. Saperów odbył się Dzień Praw Człowieka połączony z I Świętem Pieroga. Uczniowie drugich klas humanistycznych przygotowali specjalną prelekcję o prawach dzieci dla pierwszoklasistów (w końcu od 18. roku życia według prawa jest się dzieckiem). W auli również pierwszoklasiści spotkali się z funkcjonariuszem policji. - Kto wie, co to jest dołek i na jaki czas można tam trafić? – pytał policjant podczas spotkania.
       Na szkolnych korytarzach rozstawione zostały także plansze z informacjami o państwach, w których łamane są podstawowe prawa człowieka. Powstała też specjalna ulotka uświadamiająca, jakie podstawowe wolności i prawa przysługują ludziom. Dodatkiem do edukacyjnej zabawy była sprzedaż pierogów. Przeszło dwieście rozeszło się w ciągu dwóch międzylekcyjnych przerw. Dzień praw człowieka i święto pieroga ma być cykliczną imprezą III LO w Elblągu.
      
      
      
      
      
      
Marek Nowosad, III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama