UWAGA!

Obrona cywilna na olimpiadzie

 Elbląg, Obrona cywilna na olimpiadzie

W piątek, 12 lutego w Urzędzie Miejskim w Elblągu o godz. 10 odbędzie się II etap XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Olimpiada ma na celu popularyzowanie problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Dąży do przybliżenia przepisów ruchu drogowego, kształtuje nawyki i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a także przygotowuje młode pokolenie na przeciwstawianie się realnym i potencjalnym zagrożeniom związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw wywołanych siłami natury i działalnością człowieka.
       I etap - szkolny miał na celu wyłonienie spośród uczniów poszczególnych klas jednego dwuosobowego zespołu. W jego skład weszli uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Reprezentanci 11 elbląskich szkół zmierzą się już w piątek, 12 lutego w II etapie- międzyszkolnym. Zespół, który uzyska najlepszy wynik i zajmie pierwsze miejsce, będzie reprezentował nasze miasto w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim .
       Finał Olimpiady odbędzie się 4 marca 2016 roku w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, organizatorzy dla wszystkich uczestniczących drużyn przewidzieli dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama