UWAGA!

Offroadowo dla dzieci śp. Leszka i Wioli Czyżewskich

 Elbląg, Offroadowo dla dzieci śp. Leszka i Wioli Czyżewskich
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

13 stycznia, po walce z ciężką chorobą, odszedł w wieku 46 lat Leszek Czyżewski, dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku, wcześniej wieloletni wychowawca Domu Dziecka „Orle Gniazdo” w Marwicy. Rok temu zmarła żona pana Leszka, osierocili troje dzieci. Do akcji pomocy dzieciom włącza się Offroadowy Elbląg, zaangażowane są także motocyklistki z Elbląga i okolic.

Już w niedzielę (14 lutego) na Modrzewinie ("poligon Modrzewina") odbędzie się charytatywny kulig. O godz. 11 ruszy wspólne ognisko, będzie także możliwość przejechania się autami 4x4. Na uczestników wydarzenia czekać będzie grzane wino (także w wersji dla dzieci), zabawy dla najmłodszych, odbędzie się oczywiście offroad.

Co zabrać ze sobą? Kiełbaski na ognisko. Maluchom oczywiście przydadzą się sanki. Dorośli też pojeżdżą, bo na uczestników czeka kulig z dużymi saniami. W czasie spotkania do specjalnej puszki będzie można wrzucić pieniądze, które w całości zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci śp. Leszka i Wioli Czyżewskich.

- Zapraszamy wszystkich zakochanych, rodziny, mieszkańców do udziału w tym charytatywnym wydarzeniu – mówi Anita Brzezińska, animatorka. - W czasie spotkania prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa dotyczących pandemii – dodaje.

Leszek Czyżewski był między innymi twórcą ADeHaDowa - wypoczynku i obozów terapeutycznych dla dzieci z ADHD, ODD, Zespołem Aspergera. Był pedagogiem, socjoterapeutą, dydaktykiem, od bardzo wielu lat związany był z Placówką Opiekuńczo - Wychowawczą "Orle Gniazdo" w Marwicy oraz "Samodzielnym Mieszkaniem" w Pasłęku, jako wychowawca i opiekun prawny wielu wychowanków - obecnie pełnił funkcję dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Leszek Czyżewski to również były pracownik Centrum CBT Elbląg, pracujący w terapii dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Elblągu, w strukturach którego m.in. szkolił kandydatów na rodziców zastępczych.

W akcję wsparcia dzieci śp. Leszka i Wioli Czyżewskich można też włączyć się dokonując przelewu, cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona wyłącznie na ten cel.

Nr konta: 22 1020 1752 0000 0102 0234 1485 Kościół Zielonoświątkowy Zbór "Chrystusa Zbawiciela" we Fromborku (można z dopiskiem: dla dzieci Leszka)

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama