UWAGA!

Oficjalne wyniki

Elbląg, Samoobrona może mówić o zwycięstwie w wyborach - na zdjęciu A. Lepper w elbląskim sądzie
Samoobrona może mówić o zwycięstwie w wyborach - na zdjęciu A. Lepper w elbląskim sądzie

Okręgowa Komisja Wyborcza w Elblągu oficjalnie podała informację o wynikach wyborów i uzyskanych w okręgu mandatach. Potwierdziły się wcześniejsze, podane przez portEl wiadomości.

A więc: 5 mandatów w Sejmie uzyskała z naszego okręgu koalicja SLD-UP. Posłami będą: Witold Gintowt-Dziewałtowski z Elbląga, na którego oddano najwięcej głosów, bo aż 21.377. Do Sejmie wejdą też z tego ugrupowania: były wiceprezydent Elbląga Jerzy Müller, Danuta Ciborowska z Olsztyna, Andrzej Umiński z Iławy i Jan Antochowski z Wałdowa.
     Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Samoobrona będą miały z elbląskiego okręgu wyborczego po jednym reprezentancie w Sejmie.
     Z Platformy do Sejmu wszedł Stanisław Gorczyca (Miłomłyn), z Samoobrony - Adam Ołdakowski (Bartoszyce), a z PSL - Stanisław Żelichowski.
     W senackich fotelach zasiądą Marian Kozłowski z Olsztyna i Władysław Mańkut z Elbląga. Obaj startowali z listy SLD-UP.
     Do końca nie było pewne, czy przypadkiem z okręgu elbląskiego nie będzie sześciu posłów z SLD-UP. Wtedy mandat poselski otrzymałby przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Andrzej Kempiński. Niestety, mimo że uzyskał więcej głosów poparcia niż Stanisław Żelichowski z PSL, przeważyła tu kwestia liczby głosów oddanych w sumie na komitet wyborczy.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wszystkim miłosnikom lewactwa w Elblągu proponuję darmowe wycieczki do Korei Płd. tam będą mogli pokazać jak się choduje gruszki na wierzbach,ale muszą sie śpieszyć,bo niedlugo zabraknie tam wierzb ,dlatego,że liście z nich zjedli,została jeszcze kora.Bilety oczywiście w jedna stronę.
 • oket ciężko jest przeżyć gorycz porażki, tak wygląda demokracja - jak byś nie wiedział.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziomek(2001-09-29)
 • Dlaczego elblążanie tak kochają stale pana Gintowt-Dziewałtowskiego? Zastanówmy się !! Od lat fundujemy temu Panu wycieczki do stolicy, od lat żyje na nasz koszt, bardzo ładnie mówi, bardzo ładnie obiecuje. Nauki z minionej epoki nie poszła w las. Ludu elbląski zaślepiony!! Daj może szansę innym !!! Ten Pan miał już swoje pięć minut. Sprzedał połowę jednolitych Żuław, milcząco dał odciąć nasze Miasto od morza, od Gdańska. Zdradził Elbląg, gdyż daleko mu było do Gdańska - kolebki siły, która zniszczyła PZPR -krzewicielkę jedynie słusznej ideologii , której Pan Witold tyle lat był wyznawcą. Może ktoś zna przyczynę tego fenomenu wyborczego?
 • Cz.W. jest za mało takich jak ty, ale to chyba nie jest najgorsze, bo ci z kolebki niszczą samych siebie. to złe i to niedobre, może jakieś inne propozycje?
Reklama