UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wygrali konkurs ZUO. Wiedzą, jak żyć ekologicznie

 
Elbląg, (kadr z materiału filmowego)
(kadr z materiału filmowego)

W tym roku z powodu pandemii nie odbył się uroczysty finał konkursu na selektywną zbiórkę odpadów wśród placówek oświatowych. Ale konkurs jak najbardziej się udał, wzięło w nim udział wielu uczniów, a najlepsze prace prezentujemy na portEl.pl

Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów odbywa się w Elblągu od 24 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 65 placówek oświaotwych z Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Tolkmicka i Milejewa. Uczniowie zebrali w sumie prawie 162 tony różnego rodzaju odpadów, w tym ponad 5 ton baterii, 320 kg puszek, 1,7 tony kartonów po napojach, 132 tony makulatury, ponad 21 ton nakrętek.

Jedna z kategorii konkursu dotyczyła też edukacji ekologicznej. W tej konkurencji wzięły udział 33 placówki oświatowe, w tym przedszkola, szkoły podstawowe czy średnie. Komisja konkursowa oceniała filmy, listy zachęcające do segregacji odpadów członków rodzin i projekty zakładek do książek.

 

 

 

 

- W tym roku z powodu pandemii nie odbył się uroczysty finał konkursu z częścią artystyczną, uhonorowaniem laureatów i wręczeniem nagród. Jednak pomimo trudnych okoliczności zaangażowanie placówek w realizację zadań konkursowych okazało się imponujące i rywalizację udało się szczęśliwie doprowadzić do końca. ZUO otrzymało dużo pięknych prac w kategorii edukacja ekologiczna. Dzięki naszym patronom medialnym możemy zaprezentować je szerszemu gronu – informuje Zakład Utylizacji Odpadów.

Największe uznanie jury zdobyły film przygotowane przez uczniów SP nr 6 „Świat tonie w plastiku” , Przedszkola nr 29 „Łowienie plastiku” i Przedszkola nr 5 „Porady przedszkolaków”. (prezentujemy je przy artykule).

W konkurencji „List zachęcający członka rodziny do segregacji odpadów” jury wyróżniło: SP Nr 1 (List do Babci od Lenki... .(mam pieniądze, kupię Ci pojemniki); SOSW Nr 2 (List do Babci od Igora - … na wakacjach skaleczyłem nogę na rozbitej butelce”) i przedszkole nr 31 (list - rebus Krzysia - do dzieci).

W konkursie na zakładkę do książki promującej Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jury wyróżniło: SP nr , SP nr 19, Przedszkole nr 26, SP nr 4 i SP nr 1. Fotografie wyróżnionych prac oraz filmy będzie można obejrzeć na stronie internetowej ZUO.

- Propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży to jedno z zadań statutowych Zakładu Utylizacji Odpadów, ale też możliwość współpracy z zaangażowanymi nauczycielami i kreatywną młodzieżą – dodaje Eliza Leszczyńska-Rogalska, specjalista ds. promocji i edukacji ekologicznej w ZUO.

 

Szczegółowe wyniki konkursu znajdziecie tutaj.

Zobacz niefilmowe nagrodzone prace.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym konkursu 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Z klatki Legionów 26 (1-8)z ostatniego piętra osobnik wciąż wyrzuca puste butelki po wódce z balkonu na zewnątrz. Typ ma za nic, że na dole jest chodnik i przechodzą matki z dziećmi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    annanulka(2020-12-15)
Reklama