UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Ósemka" w Senacie

 
Elbląg, "Ósemka" w Senacie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Szkoła marzeń” organizowanym przez Parlamentarny Zespół d/s Dzieci.

Zadaniem uczniów było przedstawienie swojej szkoły marzeń i oczekiwań wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom. W konkursie obowiązywała dowolna forma pracy, która miała posłużyć kreatywnej projekcji wyobrażeń i marzeń związanych z wizją idealnej szkoły.
       Konkurs „Szkoła marzeń” został podzielony na dwa etapy: okręgowy oraz ogólnopolski. Podczas pierwszego, prace uczniów przeglądała komisja wybranego biura parlamentarnego. Nasze prace zostały wysłane do senatora Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego. Jury powołane przez senatora wyłoniło 7osób, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. Wszystkie 14 osób, które wzięły udział w konkursie w ramach nagrody, wyjechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzały Sejm i Senat. Podczas pobytu dzieci miały okazję poznać tajniki obrad Sejmu, zapoznać się z systemem szkolnictwa Iranu, Łotwy i Słowenii, obejrzeć biuro senatorskie, zjeść obiad w restauracji sejmowej oraz uczestniczyć w głosowaniu i dyskusji w prawdziwej sali obrad Senatu. Ważnym elementem programu było wręczenie nagród oraz wyróżnień. Nasz przedstawiciel, Adam Żurawski, za pracę plastyczną otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez panią senator Alicję Chybicką.
       Uczestnictwo w konkursie oraz wycieczka do Sejmu dla wszystkich uczniów była ogromnym przeżyciem, doświadczeniem i zachętą do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Marzena Skonieczna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama