UWAGA!

Otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki

 Elbląg, Materiały prasowe Stowarzyszenia Wiosna
Materiały prasowe Stowarzyszenia Wiosna

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Otwarto już bazę rodzin, które potrzebują pomocy.

Jak zrobić Szlachetną Paczkę? Instrukcja zawiera się w czterech prostych punkatch, które przedstawiają organizatorzy akcji:

1. Wybierz Rodzinę lub Osobę w potrzebie, z lokalizacji, do której możesz dostarczyć paczkę.

2. Zbierz grupę, z którą przygotujesz pomoc. Podzielcie między siebie listę zakupów, stworzoną w oparciu o potrzeby Rodziny.

3. Zorganizuj zebranie zakupionych przedmiotów i pakowanie paczki.

4. Dostarcz paczkę do wyznaczonego magazynu w Weekend Cudów (16-17 grudnia 2023 r.).

 

To wszystko oczywiście w dużym uproszczeniu. Bardziej szczegółową instrukcję dla darczyńców znajdziemy na stronie inicjatywy.

Przypomnijmy. Szlachetna Paczka opiera się o ideę "mądrej pomocy". Zgłoszone do inicjatywy osoby i rodziny przechodzą odpowiednią weryfikację, którą przeprowadzają przeszkoleni wolontariusze.

Finał Szlachetnej Paczki zaplanowano w tym roku na 16 i 17 grudnia. W Elblągu bazą dla wolontariuszy będzie po raz kolejny Elbląski Park Technologiczny. Swoją pomoc w tych dniach zgłosili już harcerze, w organizację finału może się zresztą włączyć każdy, choćby, przygotowując poczęstunek dla wolontariuszy, których w Elblągu jest 12 (kontakt tutaj). Przed nimi zarówno w "weekend cudów", jak i w czasie go poprzedzającym, sporo pracy.

- W imieniu wszystkich wolontariuszy rejonu Elbląg bardzo serdecznie zapraszamy do wybierania rodzin z bazy na stronie. One już czekają na swoich darczyńców, będziemy niezmiernie wdzięczni za włączenie się w inicjatywę – podkreśla Katarzyna Kozioł ze Szlachetnej Paczki w Elblągu. Dodaje, że w Elblągu na pomoc czeka ok. 60 rodzin. Sukcesywnie będą one dodawane do bazy na stronie akcji.

oprac. TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Taaaak, dobro wraca tak jak karma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  ok_boomer(2023-11-20)
 • Większości to trzeba dać paczki ale z prezerwatywami i tabletkami antykoncepcyjnymi.
 • Ustawiłem filtr wyszukiwania na STAROŚĆ, oto wyniki: "W tej chwili w bazie Szlachetnej Paczki nie ma Rodzin spełniających wybrane przez Ciebie kryteria. Zmień lub usuń filtry, by zobaczyć Rodziny. " Trochę smutne, bo to często są osoby samotne i nieporadne życiowo.
 • Podpinam się do tego wyżej. Od wielu lat nie biorę w tym udziału i z roku na rok upewniam się że słusznie robię. Pracy nie mają, mieszkać gdzie nie mają, łóżek, pralek itd. też brak, ale dzieci to wiedzą jak na świat sprowadzić. Ja z mężem pracujemy, mam dwoje dzieci, marzę o trzecim ale niestety nie możemy sobie na nie pozwolić, bo nas po prostu nie stać na kolejne dziecko. Dziecko to nie tylko spanie i jedzenie. To również wykszralcenie i edukacja. A tu wszystko jakos tak się dzieje na luzie. Po 4 czy 5 dzieci a co tam... Zrobić dzieci wiedzą jak, a później jak dalej żyć to już nie koniecznie. Dlatego wolę zrzucić się dla jakiegoś starszego, samotnego emeryta bo im jest najciężej. Takim warto pomagać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25
  2
  Nie jestem jeleniem(2023-11-20)
 • @Nie jestem jeleniem - Nikt Cię nie zmusza do tego, byś tym ludziom pomagała. Jedź lepiej na wczasy.
 • Na paczkę przede wszystkim czekają młodzi ludzie. Np. Pani ma 24 lata i pięcioro dzieci z partnerem. Kto ma tę paczkę robić, emeryci?
 • @Samotny - Wole na wczasy niż nierobom, którzy tylko potrafią dzieci narobić!!!! DOSTAJĄ OD PAŃSTWA SOCJALE, DARMOWE LAPTOPY I CO JESZCZE?!!!! MOŻE CHAŁUPĘ IM IDDAM A SAMA PÓJDĘ PID MOST MIESZKAĆ!!!! 20 lat starałam się o mieszkanie z miasta i nikt mi nic nie pomagał ani nie prosiłam o nic, nawet z szlachetnej paczki!!!!!
 • @Samotny - I juz się zaczyna fala szamba, które będzie wylane na wszystkich, którym nie podoba się ta akcja. Nie martw się o moje wczasy. Radzę sobie jak umiem najlepiej.
 • 24 lata i 5 dzieci.....
 • Sugeruję najpierw sprawdzić profile na foceboocu Większość ma (praca) "szlachta nie pracuje". No cóż pochodzenie zobowiązuje.
 • @Elg. - i tradycje rodzinne również.
 • Ja złożyłam podanie jedna biurokracja kasę na stołkach biorą trzepią kokosy i mówią że jest się na liście jak co do czego przyjdzie to swego z rodziny wciskają rąk samo jest że stażami ale już się zato weźmiemy to im się wszystkiegi idecgce
Reklama