UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszaki z "czternastki" zaczęły szkolną przygodę

Elbląg, Pasowanie pierwszaków w SP14
Pasowanie pierwszaków w SP14 (fot. nadesłane)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. By ośmielić szkolnego debiutanta i wprowadzić go do uczniowskiej rodziny, każdy z pierwszaków bierze udział w "ślubowaniu".

Dla dziecka rozpoczynającego swoją szkolną przygodę wszystko jest nowe. Poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, żeby sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej rodziny, tzw. ślubowanie.
       W Szkole Podstawowej nr 14 w roku szkolnym 2010/2011 uroczystość ta miała miejsce 1 września. Uczniowie w obecności sztandaru szkolnego złożyli uroczystą przysięgę. Następnie dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor Mirosławę Dańczyszyn na uczniów tejże szkoły. Po całej uroczystości, uczniowie otrzymali od wychowawców: Joanny Walas, Ewy Grynfelder i Małgorzaty Bartoszewskiej dyplomy i drobne upominki. Zapewne ten dzień zostanie długo w pamięci nie tylko pierwszaków, ale także ich rodziców .
      
Maria Michałek, SP14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • ale jaja to w innych szkołach pierwszaki miały rozpoczęcie roku w innym terminie? przecież wiadomo że 1.09 jest rozpoczęcie druga sprawa czy pójście do szkoły można nazwać przygodą? chyba lekka przesada!
  • Ty człowieczku chyba a raczej to pewne! nie umiesz czytać ze zrozumieniem!
  • Szkoła z bardzo słabymi wynikami w nauce ( sprawdzian zewnętrzny). Nie ma z czego się cieszyć - pierwszaki zmykajcie do innych szkół.
  • Nic nie można poradzić jak ktoś nie chce się uczyć- bez względu na to do jakiej szkoły chodzi- łatwo komentować, idż do tej szkoły i pokaż jak nauczyć kogoś kto nie chce
Reklama