UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszoklasiści z wizytą w Krainie Książek

 
Elbląg, Pierwszoklasiści z wizytą w Krainie Książek
fot. nadesłane

W czwartek, 19 marca, w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Zanim nastąpiła ta niezwykła chwila pierwszoklasiści wyruszyli w podróż, specjalnym pociągiem po korytarzach szkoły, do Krainy Książek- biblioteki szkolnej.

Podczas „wycieczki” na poszczególnych stacjach pociąg był zatrzymywany przez postacie z bajek: Babę Jagę, Kota w butach, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Śpiącą Królewnę. Zadaniem pasażerów było rozwiązanie zagadek przygotowanych przez bajkowych bohaterów. Poprawna odpowiedź była przepustką do dalszej jazdy.
       W bibliotece czekała na dzieci Wróżka i niezwykła książka mówiąca ludzkim głosem, która przedstawiła dzieciom swoje prośby. Przyszli czytelnicy wykazali się znajomością tytułów baśni, świetnie poradzili sobie z krzyżówką, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.
       Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani „Księgą bajek i baśni” na czytelników biblioteki szkolnej przez nauczyciela bibliotekarza. Po pasowaniu bajkowe postacie zaprosiły pierwszoklasistów do wypożyczenia swojej pierwszej lektury.
       Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, specjalnie wykonane zakładki do książek oraz listy skierowane do rodziców, zachęcające do wspólnego rodzinnego czytania. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.
       Uroczystość przygotowali członkowie Klubu Miłośników Książki pod kierunkiem Beaty Mazurowskiej- nauczyciela bibliotekarza.
       Mamy nadzieję, że czytanie książek stanie się modą i stylem spędzania wolnego czasu, zarówno w trakcie edukacji szkolnej, jak i w dorosłym życiu.
      
Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama